Hašek nechce zámořské Rusy v zápasech NHL v Praze. Poslechne ho česká vláda?

Přidat na Seznam.cz

Dominik Hašek neuspěl při letošních červnových volbách o post prezidenta českého hokejového svazu. Přesto je o něm více slyšet než o novém „vládci“ našeho národního sportu Aloisi Hadamczikovi. Dominátor si totiž našel výživné téma – ruský hokej a vše s ním spojené.

Už několik týdnů dává dost hlasitě najevo, že by zakázal, aby čeští hokejisté nastupovali za ruské týmy v KHL. Nesouhlasí tak s přestupem Dmitrije Jaškina do Petrohradu a Rudolfa Červeného do Vladivostoku. „Práce českého občana v ruské federaci je podporou ruského režimu, války na Ukrajině a tedy nebezpečí pro naši zemi a její občany. Neviním však toho kluka, ani jeho agenta, ale vládu a Parlament ČR, že doposud nepřijaly zákon, který toto zakazuje,“ uvedl Hašek na adresu Jaškina, jehož rodiče mimochodem pochází z Ruska…

Nyní přišla naše bývalá hokejová hvězda s dalším tématem, která se týká ruského hokeje, potažmo přímo jeho hráčů. Ale tentokrát se neobrací na východ, ale opačným směrem. Podle jeho názoru by ruští hráči klubů San Jose Sharks a Nashville Predators, které nastoupí v Praze 8. a 9. října, neměli dostat do Česka vízum. „Těším se na tento zápas a propagaci hokeje. Zároveň věřím, že ruským hráčům nebudou vydána příslušná česká víza. Je to velmi důležité pro podporu našeho ukrajinského spojence a bezpečí našich občanů,“ uvedl Hašek na svém twitteru. Na užší soupisce San Jose jsou momentálně obránce Nikolaj Kňazev, útočníci Alexander Barabanov a Jevgenij Svječnikov, Nashville mají v sestavě útočníka Jakova Trenina.

V Rusku Haška oficiální (proputinovská) média označují za fašistu… Nelze se tak divit, že by to bylo pro Dominika Haška dobré zadostiučinění, kdyby zmiňovaní ruští hráči vízum nedostali.

Zdroj: redakce, isport.cz