Hašek na hrad? Kdepak, ani v hokeji už Dominátora neuznávají

Přidat na Seznam.cz

Hokejový brankář Dominik Hašek patří k největším sportovním hvězdám samostatné České republiky. Byl nejlepším hráčem našeho hokejového týmu na památné olympiádě v Naganu, kterou Česká republika vyhrála. Svými skvělými výkony vytáhl podceňované Buffalo v roce 1999 až do finále o Stanley cup.

Tuto nejcennější hokejovou trofej pak získal dvakrát s Detroitem. Šestkrát byl v NHL vyhlášen brankářem roku (tzv. Vezina trophy). Má na kontě několik medailí z MS, další bronz z olympidády či mistrovské tituly. Zkrátka Haškova kariéra je protkaná velkými úspěchy, avšak ani to Dominátorovi nepomohlo k tomu, aby byl nyní o víkendu zvolen prezidentem Českého hokejového svazu.

Z pěti kandidátu na nejvyššího muže našeho hokeje skončil Dominik Hašek s pěti hlasy třetí… Hlasovalo 58 činovníků (zástupci extraligových a prvoligových klubů či zástupci krajských svazů), z čehož vypovídá, že drtivá většina nevěří tomu, že by Hašek mohl vést náš hokej v současných nelehkých časech. To že naše reprezentace získala na nedávném světovém šampionátu bronzovou medaili, nás nesmí uchlácholit, vždyť jsme na cenný kov čekali neskutečných deset let!

A proč ta nedůvěra proti Haškovi? Za prvé si nikdy nevyzkoušel manažerskou či funkcionářskou práci v nějakém klubu, i kdyby to byl klub třeba druhé nejvyšší soutěže.

A za druhé. Jeho podnikatelské úspěchy jsou zatím propadák. Firma Dominátor, která vyráběla sportovní oblečení, se dostala po deseti letech fungování do ztráty 80 milionů korun. Jeho další firma DM Life, která zaštiťuje obchodní značku nápoje Smarty, už je také desítky milionů v červených číslech.

Naopak vítězný kandidát Alois Hadamczik (získal 31 hlasů a stal se vítězem hned v prvním kole hlasování) má za sebou úspěšnou podnikatelskou činnost v Baníku Ostrava, který dokázal dostat do plusu a jako trenér získával na MS a OH medaile. I druhý v pořadí Jiří Šlégr si už vyzkoušel, jaké to je sedět v manažerském křesle (v jeho rodném Litvínově).

Dominik Hašek se už dříve nechal slyšet, že by si i rád vyzkoušel kandidaturu na prezidenta České republiky. Avšak po čerstvé zkušenosti by se do toho určitě neměl pro nejbližší (a možná ani pro ty další) prezidentské volby pouštět. Aby jeho slavné jméno ještě více neutrpělo. Zkrátka aby se na něj vzpomínalo jako na úžasného gólmana a ne jako na figurku, která po kariéře lítá ode zdi ke zdi bez valného úspěchu.

Zdroj: redakce