Existuje ženská verze ranní erekce? Doktoři tvrdí, že ano!

Přidat na Seznam.cz

Když vám zazvoní budík, je velká pravděpodobnost, že jediná věc, na kterou myslíte, je sex. Lidé se ráno mohou cítit velmi nadržení. Pro muže je ranní erekce nevyhnutelnou součástí jejich spánkového cyklu, a i když se spousta lidí budí s erekcí, ne vždy je to známka toho, že je někdo vzrušený. Ale když je žena ráno pekelně nadržená, může to svádět jen na biologii? Možná.

Ukázalo se, že ženy také reagují na svůj spánkový cyklus a během REM fáze spánku mohou mít zvýšené klitorální a vaginální ztopoření, říká Aleece Fosnight, MSPAS, PA-C, asistentka lékaře na urologii a poradkyně pro sexuální zdraví. „Klitoris má erektilní tkáň stejně jako penis, ale místo toho, aby byl na očích všem, ke zduření klitorisu dochází uvnitř a většina žen si tento proces neuvědomuje,“ říká Fosnightová.

Takto to funguje: Fosnight říká, že během REM spánku vaše tělo pumpuje krev bohatou na kyslík do genitálních tkání, aby udrželo vaše genitálie zdravé. To se také děje, když žennu vzruší něco sexuálního.

Shannon Chavezová, PsyD, certifikovaná klinická sexuoložka, říká: „Tkáň klitorisu se vlivem změn v krevním oběhu a srdeční frekvenci zvětší a zčervená. „Stydké pysky mají také erektilní tkáň a mohou se zvětšit a zčervenat, protože vzrušení vyvolá uvolnění průtoku krve celou genitální oblastí,“ říká. Vagina se během těchto záchvatů vzrušení může také zvlhčit nebo více lubrikovat.

Zdroj: yahoo.com