Miliardář Elon Musk a jeho 3 rady k úspěchu

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk dnes patří mezi nejúspěšnější podnikatele na světě a jeho nekonvenční firmy inspirují miliony lidí po celém světě. Není proto překvapením, že i jeho tipy z pohledu úspěchu jsou neobvyklé.

Motivační obsah je mnohdy o tomtéž a pak najednou uslyšíme protichůdnou myšlenku, která nám změní pohled na věc a přinutí nás přehodnotit svůj postoj.

A přesně k takovým myšlenkám můžeme zařadit i následující 3 rady od Elona Muska.

Nečtěte pouze citáty a motivační články. Jednejte!
Úspěšní podnikatelé nečtou cele dny motivační blogy. Mají totiž opravdové životní problémy, na které potřebují najít řešení.

Pokud potřebuji najmout lidi, kontaktují personální společnosti, porovnávají cenové nabídky různých dodavatelů, implementují řešení, testují vzniklé výsledky a učí se ze svých zkušeností.

Inspirující články a motivační citáty jsou jako šálek espressa na zvýšení jejich výkonnosti, ne potravinová pyramida, která po celý den vyživuje jejich tělo.

Inspirativní citát či video je může na chvíli nakopnout, ale rozhodně netráví hodiny lustrování knih a článků o osobním rozvoji.

Pokud jste se v tomto našli, zamyslete se nad tím, zda jste závislí na motivaci nebo jste závislí na tom, co chcete dělat. Pokud jste začínající spisovatel, trávíte více času čtením o tom, jak psát nebo trávíte více času reálným psaním? Vnímejte své chování a buďte k sobě upřímní.

Pokud spoléháte na externí motivaci, abyste pokračovali v projektu, když se tato externí motivace ztratí, zpomalíte. Musíte najít něco hlouběji ve svém nitru, abyste pokračovali v těžkých časech. Pochybnosti jsou nevyhnutelné, ale i selhání je třeba.

Pokud je to pro tebe důležité, měl by si to udělat, i když jsou šance proti tobě
Většina lidí vám řekne, abyste to hráli na jistotu, našli si mentora, prozkoumali trh a ujistili se, že existuje poptávka. To vše je konvenční moudrost.

Samozřejmě, není to špatná ráda, ale je to, co se říká každému a je to, co každý i dělá. Kdyby Elon Musk následoval tuto radu, nebyl by Elon Musk.

Elon Musk způsobil revoluci ve dvou odvětvích, do kterých by lidí nikdy nenapadlo vstoupit. Tesla, výrobce elektromobilů, se stala první americkou automobilovou společností, která vstoupila na burzu po Ford Motor Company v roce 1956.

Pochybovali o něm i tehdy, když zakládal svou vesmírnou společnost SpaceX. Jeden z jeho přátel tehdy sesbíral několik klipů startujících a vybuchujících raket a přinutil Elona, ​​aby si tato videa podíval.

Musk říká, že pokud chcete dokázat něco velkého, musíte podstoupit i velké riziko. A co je nejdůležitější, pokud chcete uspět, musíte dělat něco, co vás baví a do čeho jste zapálení.

Elon Musk mohl zbohatnout v jakémkoli jiném odvětví, které produkuje / nabízí něco mnohem méně komplikované. Místo toho se rozhodl následovat svou vášeň a začal pracovat na věcech, pro které se svět stává lepším místem.

Když začínal, u obou společnostech počítal s 10% -ní šancí na úspěch. Přesto se rozhodl začít a pokračovat.

Pokud nemáte co riskovat, nemáte, co získat. Odměna je úměrná riziku. Pokud je pro vás něco důležité, budete se tomu věnovat i přes riziko, kterému můžete čelit.

Měli byste k věci přistupovat tak, že se mýlíte. No vaším cílem je mýlit se méně
Většina lidí se vyhýbá kritice, protože kritika nám ukazuje, že se můžeme mýlit.

Byli jsme vychováni, abychom se vyhnuli nesprávnému řízení, ale Elon Musk to aktivně vyhledává. Kritika vám ukáže, jak se můžete zlepšovat a učit.

Když vám někdo řekne, co všechno děláte dobře, nic se nenaučíte. Může se to dobře poslouchat, ale jak se říká ve filmu Whiplash: „Neexistují dvě škodlivější slova jako – dobrá práce.“ Pocit spokojenosti ega vede k uspokojení se.

Závěr
Samozřejmě, většina z nás není Elon Musk a nepůsobíme na takové podnikatelské a manažerské úrovni jako on. Můžete si myslet, že vytrvalé zlepšování není ve vašem životě něco, co si ceníte nebo co chcete.

Není nic špatného na tom, že jste spokojeni s tím, kde se nacházíte. Neustálá touha po zlepšení neznamená, že musíte být nespokojeni se vším. Můžete si sami vybrat, jak daleko se chcete vydat na cestě sebezlepšení.

Ve světě, v němž se společnosti snaží předstírat, že vše je v pořádku, Elon Musk zastává opačný přístup. Předstírá, že se vše vyvíjí nesprávně a chce, aby to bylo méně nesprávné. Jeho přístup otevírá dveře neúspěchu a vítá příležitost ke zlepšení. Dovolíte si selhat? Přiznáváte své nedostatky?

Všichni chceme být jako Elon Musk, ale ne každý z nás chce pracovat více než 100 hodin týdně. Existuje ale i střední cesta, u níž se všichni můžeme poučit. Najděte si své „proč“ a nechte se inspirovat.

Nespoléhejte pouze na motivační citáty, které vás udrží v chodu, používají se totiž jako doplněk, ne, jako jídlo. Nakonec, když se všichni ptají sami sebe, co se děje správně, ptejte se sami sebe, co se děje špatně.