Ejakulační etiketa. Kam se spermatem a co dělat po vyvrcholení?

Přidat na Seznam.cz

Ejakulace je víceméně zaručeně nepořádný akt. Ačkoli ejakulace a dosažení vyvrcholení nejsou tak dokonale propojeny, jak se mnoho lidí domnívá, jako že je možné udělat jedno bez druhého, lze říci, že pro většinu chlapů se shodují. To znamená, že se musíte vypořádat s doslova explozí semene v podstatě pokaždé, když dosáhnete orgasmu.

Jistě, při masturbaci je to v pořádku, vzhledem k tomu, že a) jste pravděpodobně sami a b) můžete to uklidit jakoukoli metodou, která vám vyhovuje, ale při sexu je to trochu jiný příběh.

Pokud používáte kondom, v ideálním případě v něm ejakulát zůstane. Pokud však ne, ejakulát pravděpodobně někde skončí. To znamená, že vyvstává otázka etikety ejakulace. Kde je v pořádku ejakulovat? Jak o tom můžete mluvit se svým partnerem? A co dělat, když to nepůjde podle plánu?

Tyto otázky se mohou zdát jako triviální, když se cítíte nadržení, ale vzhledem k možnosti, že vaše sperma může někomu způsobit pohlavně přenosnou chorobu nebo otěhotnět, jsou ve skutečnosti docela důležité.

Neejakulujte do partnera bez varování

Pokud má vaše sexuální partnerka dělohu, rozhodně, rozhodně, za žádných okolností byste do ní neměli během vaginálního styku ejakulovat bez jejího souhlasu.

Nechráněný sex penisu v pochvě je zodpovědný za většinu těhotenství, což vás možná nepřekvapí, ale vzhledem k tomu, že porod a výchova dítěte mění život, není to druh diskuse, kterou chcete vyřešit v horku okamžiku.

I když váš partner nemůže otěhotnět nebo je to velmi nepravděpodobné – jako například když máte sex s mužem, transsexuální ženou, někým, kdo podstoupil hysterektomii, nebo ženou s nitroděložním tělískem či ženou, která užívá hormonální antikoncepci, nedává vám to povolení k tomu, abyste do něj bez varování ejakulovali.

I když nemáte žádné pohlavně přenosné choroby a riziko otěhotnění není žádné nebo je nízké, ejakulace bez toho, abyste získali něčí přímý souhlas, není vhodná.

Před sexem si promluvte o preferencích v oblasti ejakulace

Jak se vyhnout noční můře v podobě náhodného otěhotnění partnera nebo porušení jeho souhlasu? Jednoduše. Promluvte si o tom předem. Tedy ne pět vteřin před vyvrcholením, ale ideálně ještě předtím, než se svléknete. A to bez ohledu na to, zda jde o jednorázovou záležitost, nebo o dlouhodobé partnerství.

Potřebujete příklad pro kontext? Zkuste: „Myslím, že by bylo opravdu sexy, kdybych se udělal na tvoje prsa. Líbilo by se ti to nebo by tě to zajímalo?“ a pak si odpověď opravdu vyslechněte a respektujte ji.

Další možnosti jak započít hovor na toto tém:

„Fantazíroval jsem o tom, jak se udělám na tvé [X] – vzrušuje tě to vůbec?“
„Přemýšlíš někdy o tom, že se udělám na/v tvé [X]? Líbilo by se ti to?“
„Hej – nemusí to být tentokrát, ale někdy bych se opravdu rád udělal na tvé [X]“.
„Jaké je nejžhavější místo, kde bych se mohl udělat? Chci vědět, kde chceš, abych skončil.“

Tak se z toho stane něco, do čeho se zapojujete společně, a ne něco, co děláte partnerovi bez varování.

Upozorněte partnera před ejakulací

Faktem je, že váš partner si to ještě může na poslední chvíli rozmyslet. Může se rozhodnout, že chce, abyste se mu udělali na břicho místo na obličej, nebo na záda místo do něj. Pokud řekne „ne“, abyste někde ejakulovali, musíte to respektovat, jinak porušujete jeho souhlas.

To je jeden z důvodů, proč je důležité oznámit, že se chystáte ejakulovat, když cítíte, že se to blíží, zejména se zcela novým partnerem, s někým, s kým jste spali jen párkrát, nebo s někým, kdo vás vlastně požádal, abyste ho předem varovali. Pokud si ještě nejsou jisti, co s vámi mohou očekávat, zejména pokud jste o ejakulaci ještě nevedli podrobný rozhovor, rozhodně si na požádání zaslouží nějaké upozornění.

Potom si o tom promluvte

Někdy se i přes vaši snahu (nebo… kvůli nedostatku zmíněné snahy) lidé dostanou do situace, kdy došlo k nešťastnému scénáři ejakulace. Možná se jeden z partnerů udělal na místě, kde to jeho partnerka nečekala, nebo bez varování, nebo příliš brzy. V takovém okamžiku je zralou věcí probrat, co se právě stalo.

Tato zodpovědnost, řekněme, pokud se vaše partnerka obává otěhotnění kvůli vaší ejakulaci, může znamenat, že jí pomůžete sehnat nějakou formu antikoncepce, například plán B nebo pilulku „poté“.

A pokud jste ejakulovali dříve, než jste chtěli? No, otřepaná věta „Přísahám, že se mi to už nikdy nestane“ na vašeho partnera asi moc velký dojem neudělá. Stojí za zmínku, že to, co je ve skutečnosti zklamáním, není nutně ani tak ejakulace, jako spíš to, že znamená konec sexu. Pokud se obáváte, že partnera zklamete, můžete mu nabídnout, že budete pokračovat v uspokojování ručně nebo orálně.

Nakonec, i když ejakulace může nadělat paseku, rozhovor o ní s partnerem, před sexem, během něj i po něm, může přispět k mnohem menšímu nepořádku.

Zdroj: askmen.com