Do dražby míří slavné předměty Jamese Bonda. Co by jste si vybrali vy?

Přidat na Seznam.cz

Fanoušci agenta 007 vzplanou. Do dražby přicházejí vzácné a dosud zaprášené předměty související s Jamesem Bondem. Originální plakáty mohou být lákavé, ale aukční dům Sotheby’s šel vysoko, protože během aukce se bude dražit Aston Martin DB5 z roku 1964.

Filmové plakáty, hodinky, knihy s věnováním a sen každého dobrodruha o tajném agentovi Jejího Veličenstva – Aston Martin DB5 z roku 1954 půjde do aukce pořádané aukční síní Sotheby’s. Ceny se pohybují od 100 do 120 tisíc liber. Legendární auto však nemá stanovenou požadovanou cenu, takže fanoušci musí jít do aukční síně osobně.

Kromě speciálního vozu, který Bond řídil, jsou v prodeji také hodinky Rolex a Omega. Fanoušci literatury budou rádi za k jedinečné výtisky knih Iana Fleminga. Jedna z nich má hodnotu od 50 do 70 tisíc liber, a to kniha „ Žít a nechat zemřít “ z roku 1954 věnovaná bývalému britskému premiérovi Winstonovi Churchillovi (+91 let). Kniha z roku 1962 „Špión, který mě miloval“, kterou bývalý americký prezident John F. Kennedy daroval svému bratrovi Robertu Kennedymu, rovněž půjde pod kladivo. Aukční předměty budou k vidění na londýnské Sotheby’s Bond Street od 6. do 10. listopadu a online prodej bude probíhat od 27. října do 13. listopadu.

foto / Sotheby’s
foto / Sotheby’s
foto / Sotheby’s
foto / Sotheby’s