Desky Pink Floyd po 28 letech. Kapela vytvořila svou verzi ukrajinské písně

Přidat na Seznam.cz

David Gilmour a Nick Mason, dva členové skupiny Pink Floyd, opět spolu. Hudebníci přerušili mlčení, aby nahráli svou interpretaci ukrajinské písně. Doprovází je ukrajinský zpěvák Andrij Khivlniuk, jak napsal web CheatSheet.

Poslední album skupiny Pink Floyd The Division Bell vyšlo v roce 1994. Poté skupina koncertovala po celém světě, ale žádné další premiérové písně již nenahrála. Smrt klávesisty Richarda Wrighta vzala fanouškům naději, že ještě uslyší nové písně své oblíbené kapely.

Gilmour a Mason to pravděpodobně také neplánovali. Pak ale přišla válka, která je přiměla promluvit o zvěrstvech, která se dějí na Ukrajině. Výsledkem je nová píseň. Není to však typická píseň Pink Floyd. Ve skutečnosti Britové nahráli vlastní verzi populární ukrajinské písně „Red Kalina“.

Hey Hey Rise Up: píseň Pink Floyd pro Ukrajinu
Před několika týdny se na sociálních sítích objevilo video, na kterém zpěvák ukrajinské skupiny Boombox Andrij Chljučňuk zpívá na ulici v Kyjevě píseň „Rudá kalina“. Videoklip se okamžitě stal hitem, stejně jako píseň „Red Kalina“, která se během několika týdnů stala populární po celém světě.

Nyní hudebníci z Pink Floyd představili svou verzi písně Kalina. V jejich verzi je slyšet hlas Chływniuka, ale také to, na co si fanoušci kapely zvykli, tedy kytarová atmosféra.

Gilmour, jehož snacha pochází z Ukrajiny, řekl, že ho Khływniukovo pouliční vystoupení dojalo. „Bylo to velmi silné a přimělo mě to k rozhodnutí přenést tento pocit do hudby.“ – řekl hudebník. „Stejně jako mnoho dalších lidí cítíme vztek a frustraci ze zákeřného útoku na nezávislou, mírumilovnou a demokratickou zemi, jejíž občany vraždí supervelmoc,“ dodal.

Zveřejněná píseň Pink Floyd „Hey Hey Rise Up“ však není ukázkou nového alba skupiny. „Chtěli jsme vyjádřit podporu Ukrajině a ukázat, že většina světa nesouhlasí s tím, aby velmoc napadla nezávislý demokratický stát, kterým se Ukrajina stala.“

Zdroj: cheatsheet.com