Délka prstů na ruce souvisí s velikostí penisu, říkají vědci

Přidat na Seznam.cz

Muži zvedněte pravou ruku. Jsou váš ukazováček a prsteníček v nesouladu? Gratulujeme, je pravděpodobnější, že máte delší penis než muži se shodným ukazováčkem a prsteníčkem. Více se dozvíte v článku.

Menší poměr mezi druhým a čtvrtým prstem souvisí s delší velikostí ztopořeného penisu, uvádějí vědci v časopise Asian Journal of Andrology. Tato zjištění však neslouží jen jako nový způsob balení mužů v barech na základě poměru prstů pro ženy; vědci tvrdí, že rychlý pohled na mužské prsty by mohl odhalit jeho vystavení mužským hormonům v děloze, což by napovědělo o jeho riziku onemocnění způsobených hormony, jako je rakovina prostaty.

Myšlenka, že poměr mužských prstů a vystavení hormonům spolu souvisí, není nová. Studie zjistily, že poměr mezi druhým a čtvrtým prstem souvisí s počtem spermií, pravděpodobností infarktu, preferencí rukou, mužností obličeje a dalšími faktory. Jedna malá studie z roku 2002 publikovaná v časopise Urology zjistila souvislost mezi délkou ukazováčku a velikostí genitálií u zdravých mužů mladších 40 let, což naznačuje, že působení testosteronu v děloze ovlivňuje růst obou.

V nové studii vědci z Gachon University Gil Hospital v Jižní Koreji nabrali 144 dobrovolníků starších 20 let, kteří se chystali podstoupit urologickou operaci. Vědci jim měřili délku prstů na ruce a délku ochablého i ztopořeného penisu. Délka ztopořeného penisu statisticky odpovídá velikosti penisu při plné erekci.

Výzkumníci zjistili, že průměrná délka ochablého penisu byla 7,7 cm, přičemž rozmezí se pohybovalo od 4 až 12 cm. Délka ztopořeného penisu se pohybovala v rozmezí téměř 7,5 až 17 cm s průměrem 11,7 cm.

Průměrný poměr mezi oběma prsty byl 0,97 s rozsahem 0,88 až 1,12, takže rozdíly byly okem těžko rozeznatelné. Studie však zjistila, že čím nižší je poměr prstů, tím delší je pravděpodobně penis.

Testosteron v děloze

Vědci také napsali, že prenatální působení hormonů a genetické procesy, které spojují prsty s penisy, jsou stále neznámé, ačkoli se zdá, že testosteron v děloze hraje určitou roli.

Zdroj: livescience.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, redakčně upraveno