Dělal ve fastfoodu, stal se z něj milionář. Adam dostal nápad, který mu přinesl balík peněz

Přidat na Seznam.cz

Mladý muž Adam ukončil školu bez jakékoli kvalifikace a začal pracovat ve fast foodu s cílem vydělat si alespoň nějaké peníze na živobytí. Život za grilem mu nevoněl, rozhodl se jít vlastní cestou. Úspěch, ze kterého vám spadne čelist!

Jak uvádí Daily Mirror, 33-letý mladý muž Adam Frisbie z britského města Great Yarmouth se rozhodl na sociální síti podělit s jeho životním příběhem. Už ve věku 15 let odešel od své rodiny a za poslední drobné zavolal své babičce z telefonní budky. Právě ona byla pro něj velkou podporou. Školu ukončil, aniž získal kvalifikaci a na živobytí si vydělával v různých pracích, včetně fast foodu Burger King.

Jednoho dne však práce za grilem nechal, protože jeho bratr měl vážnou dopravní nehodu, během níž ztratil zrak. „Má štěstí, že je naživu. V nemocnici strávil 6 měsíců,“ řekl Adam, který se o svého bratra Petra rozhodl starat. Právě tato zkušenost ho inspirovala k tomu, aby pracoval pro charitu, ale později ho propustili. V hlavě si pohrával s myšlenkou vytvoření vlastní webové stránky, za kterou utratil posledních pár tisíc liber.

„Asi jsem byl trochu naivní, ale viděl jsem příležitost v kombinaci sociálních médií a módy,“ vysvětlil Adam pro Daily Mirror. Úplně na začátku koupil šest šatů od velkoobchodníka a prostřednictvím sociálních sítí je prodal za trojnásobnou cenu. A tam to všechno začalo. Adam spustil stránku s módou In The Style před osmi lety a nyní se pyšní majetkem v hodnotě 40 milionů liber.

Obchodník svůj byznys dostal až na trh s cennými papíry, kde si vydělal další miliony a zároveň si ponechal většinový podíl ve společnosti. Adam je jasným příkladem toho, že zbohatnout se dá i v případě, že na začátku máte jen pár korun.

„K čertu, dělej v životě to, co tě baví. Nikdy ti nikdo nemůže říci, že něco nesmíš. Vždy byste to měli zkusit a věřit si. Jsem na sebe hrdý, že jsem dokázal udělat z ničeho něco, a tak o sobě nepochybujte,“ posílá odkaz všem mladým lidem, kteří touží vzít život do vlastních rukou.