Děda se baví. V pokročilém věku si hraje na celebritu

Přidat na Seznam.cz

Nejen mileniálové určují současné módní trendy a vědí, co se nosí. Někdy vědí svým stylem překvapit i lidé starší generace. Důkazem toho je 75-letý dědeček ze Slovinska, který svými outfity podmanil celý svět.

Občas se stane, že na ulici zahlédneme staršího muže či ženu s tetováním nebo moderním oblečením a řekneme si, jak dobře na svůj věk vypadá. Toto je případ i pana ze Slovinska, který má i navzdory vyššímu věku zájem o módu a dokonce se nestranně ani sociálních sítí. Přestože sám profil na Instagram nemá, jeho vnuk naštěstí dokumentuje všechny dědečkovy outfity, které se mezi lidmi staly mimořádně oblíbené, informuje Bored Panda.

Jannik Diefenbach je vnukem nezvykle stylového dědečka, který se nebojí předvádět na ulici ty nejnovější módní kousky. Díky svým moderním outfitům, které častokrát kopíruje od světoznámých osobností, si vysloužil označení „nejstylovější dědeček na internetu.“ Na instagramovom účtu, který spravuje Jannik, už nasbíral více než milion followerů.

Dědeček, který je znám pod přezdívkou Gramps, se podle jeho vnuka vždy zajímal o módu, ale nabyl mnohem větší sebevědomí, když se na jeho zálibě začal podílet i Jannik. „Gramps se narodil a vyrůstal v Slovinsku, a jak mi řekl, během svých teenagerských let předvedl několik trendy outfitů,“ uvedl Jannik o svém dědečkovi.

„S pouliční módou přišel až v letech 2016 – 2017, když jsem ho začal fotit. Začalo to jako zábavný nápad: Zeptal jsem se ho, zda si chce vyzkoušet mé oblečení a on souhlasil! Vyzkoušel si je a vypadal super stylově,“ vysvětlil vnuk. Jelikož jeho dědeček vypadal v outfitech dobře a v jeho oblečení se cítil pohodlně, nafotili několik záběrů a nahráli je na Instagram.

Jak se Gramps stále více začal oblékat do moderních kousků, Jannik ho více a více fotil a do jeho outfitů začal komponovat více streetwearových prvků. „V současnosti nemůže opustit dům bez jeho oblíbených tenisek a ležérního oblečení,“ prozradil Jannik o svém dědečkovi.

Fotky dědy se líbily i rodině a přátelům a postupně začali jejich záběry sdílet i módní stránky. „Z počátku Gramps nevěděl, co se děje, protože nerozuměl sociálním sítím a konceptu lajků a followerů,“ popisuje Jannik. Postupně však dědečka začali poznávat lidé na ulici a dokonce si s ním chtěli dělat fotky. „Tehdy si uvědomil, že je jakousi internetovou senzací,“ řekl vnuk slavného dědečka.

I přesto, že v současnosti má Jannik na svém účtu více než milion fllowerů a Gramps dokonce vytvořil vlastní kolekci oblečení, stylový dědeček se stále rád setká se svými fanoušky, aby zapózoval na fotky.