Dahmer, kanibal z Milwaukee. Jeho oběti byly ještě naživu, když jim do lebek vyvrtal díry. Nejmladšímu bylo 14 let

Přidat na Seznam.cz

Jeffrey Dahmer je kanibal z Milwaukee. Muž sadisticky připravil o život více než tucet lidí. Jeden z nejznámějších amerických sériových vrahů je zneužíval ještě za jejich života. Popis zločinů, které spáchal, je děsivý.

Případ kanibala z Milwaukee se opět dostal na titulní strany novin koncem září 2022. Netflix natočil minidokumentární seriál Dahmer – Monster: Příběh Jeffreyho Dahmera. V desetidílném seriálu hraje vraha Evan Peters – herec známý ze seriálů American Horror Story a X-Men.

Jeffrey Dahmer – Wikimedia (volné dílo)

Milwaukee. Oběti byly naživu, když jim vrtal díry do lebek
Zločiny „kanibala z Milwaukee“ jsou dobře zdokumentovány. Jeho krutost vůči obětem však nepřestává děsit a šokovat. Dahmer začal brutálně zabíjet koncem 80. let. Během tří let připravil o život 17 dospívajících chlapců a mužů. Většinu z nich zavraždil ve svém bytě v americkém státě Wisconsin, píše deník The Sun.

Pachatel si za své oběti vybral konkrétní lidi. Téměř všichni z nich pocházeli z etnických menšin nebo byli součástí komunity LGBT. Aby je nalákal do svého bytu, měl jasný plán. Nabízel peníze za to, že je vyfotí nahé. Během schůzky je omámil. To, co udělal potom, je šokující….

Kanibal z Milwaukee začal zneužívat své oběti. Během jednoho ze soudních jednání v jeho případu uvedl, že do lebek vyvrtal malý otvor, aby mohl „otevřít průchod do mozku“. V dalším kroku přes něj vstříkl kyselinu chlorovodíkovou. Jeffrey Dahmer vysvětlil, že jeho cílem bylo navodit „stav podobný zombie“.

Nejmladší oběti kanibala z Milwaukee bylo 14 let. Podařilo se mu z jeho bytu utéct, ale…
Konerak Sinthasomphone (14 let) byl nejmladší obětí tohoto muže. Když byl chlapec v bezvědomí, odešel Dahmer z bytu pro další alkohol. Mladík, který měl v hlavě vyvrtanou díru a do ní vstříknutou kyselinu, v určitém okamžiku nabyl vědomí. Podle deníku Chicago Tribune vyběhl z vrahova domu rozcuchaný, potlučený a krvácející. Podařilo se mu promluvit se sousedy o tom, co zažil. Zděšeni sousedé zavolali policii.

Do děsivého domu kanibala z Milwaukee dorazili tři policisté. Bohužel chlapci nevěřili. Kriminalista uvedl, že tvoří pár a že čtrnáctiletý chlapec prostě „někdy moc pije a běhá nahý po ulici“. Během soudního procesu vrah chlapce vysvětlil, že policisté díru v mozku nevážili. Jeden z nich dokonce dospěl k závěru, že domov vraha je „prohnilé místo“. To ho však neznepokojilo natolik, aby v případu podnikl další kroky.

Sousedé chlapce však odmítli pustit a uvedli, že řitní otvor oběti krvácí. Ani policisté jim nechtěli věřit. Čtrnáctiletý chlapec zemřel. Jeho příbuzní se rozhodli Milwaukee a policisty zažalovat. Dva z nich byli propuštěni z práce.

Kdyby se policisté případem zabývali od začátku, možná by bylo více obětí ušetřeno trestného činu. Jedním z nich byl Errol Lindsey (19 let). Postup v případě tohoto mladíka vypadal stejně jako u jeho předchůdce. Dahmer se k němu choval ještě brutálněji. Uškrtil ho a stáhl z kůže.

Jeffrey Dahmer byl nakonec dopaden. Spravedlnosti posloužil spoluvězeň
Tři měsíce po tomto bestiálním zločinu na Errolovi (19 let) byl Dahmer konečně dopaden. Mezitím připravil o život další čtyři lidi. Když policisté konečně dorazili do kanibalova bytu, nevěřili vlastním očím. „The Sun uvádí, že na místě činu objevili „někdy sedm, dvě lidská srdce, pytel s orgány a četné odřezané části těla“. – včetně páru useknutých rukou, penisů a dvou lidských koster.

Tím však hrůzné objevy nekončí. Ve zločincově domě policisté objevili také desítky nekrofilních polaroidů, sudy s kyselinou, kterou Dahmer používal k rozpouštění ostatků obětí nebo odporné plány oltářů.

Jeffrey Dahmer byl poslán do vězení v únoru 1992. O rok a půl později ho zabil spoluvězeň Christopher Scarver. Použil k tomu kovovou tyč ukradenou z tělocvičny.

Zdroj: The Sun,