Co může o dívce vypovědět barva jejích očí?

Přidat na Seznam.cz

Existuje mnoho faktorů, fyziologických i psychologických, které umožňují poznat člověka, jeho vnitřní svět, způsoby chování a charakter. Chování dívky, styl oblékání, chůze a způsob mluvy o ní mohou hodně napovědět. Nejpřesnějším zdrojem informací jsou však oči.

Je známo, že oči jsou zrcadlem duše. Už starověcí filozofové radili začít studovat člověka očima. Říkali, že člověk si musí chránit oči před pohledem zlého člověka. Úlohu očí při poznávání charakteru potvrzují i moderní vědecké výzkumy. O tom je náš článek.

Černé oči

Majitelky tmavých očí jsou vytrvalé, aktivní a neklidné povahy. Jsou velmi energické a pracovité. Takoví lidé půjdou tvrdošíjně k cíli. Někdy ani porážka nemůže ovlivnit jejich posedlost vítězstvím. Takové dívky přesně vědí, co chtějí.

Hnědé oči

Hnědooké dívky jsou přirozeně velmi atraktivní, vtipné a smyslné. Tento typ žen je velmi temperamentní a vznětlivý. Na svou zášť však snadno zapomínají. Jejich nevýhodou je rozmarná povaha. Podle astrologů jsou lidé s hnědýma očima společenští a snadno vycházejí s ostatními lidmi. Jsou zamilovaní a nestálí. Dávejte si proto pozor, jestli má vaše vyvolená hnědé oči.

Světle hnědé oči

Majitelé této barvy očí mají zasněnou povahu, milují soukromí a jsou velmi plaší. Jsou to od přírody pragmatici. Také nikoho nezklamou a vždy se na ně můžete spolehnout. Zároveň na sebe nenechají působit žádný nátlak. Podle astrologů jsou lidé s touto barvou očí velmi vnímaví a mohou si vzít k srdci křivdy.

Modré oči

Modrooké dívky jsou romantické a velmi emocionální. Nejenže se dokážou zamilovat samy, ale svým impulsem mohou přitáhnout i osobu vedle sebe. Tito lidé mají silný smysl pro spravedlnost. Mohou se domáhat svých práv, někdy i ke své škodě. Jejich hlavní nevýhodou je arogance a povýšenost. Mají také konfliktní povahu a jsou schopni se zapojit do jakéhokoli sporu.

Šedomodré oči

Šedomodroocí jedinci jsou vytrvalí. Bývají však sentimentální. Jejich povaha je nepředvídatelná a snadno podléhají svým rozmarům. Dívky s šedomodrýma očima jsou mstivé a pamatují si zranění, i když na ně všichni už dávno zapomněli. Proto se nedivte, že vám vaše „vylomeniny“ bude ještě dlouho připomínat.

Tygří oči se žlutým odstínem

Tato vzácná barva očí je charakteristická pro dívky s neobvyklým nadáním. Jsou velmi umělecké a kreativní. Dokážou také číst myšlenky druhých lidí, ale pravděpodobně je vede jejich dobře vyvinutá intuice. Pokud nemáte na mysli nic špatného, bude hezké mít vztah s takovou dívkou.

Zelené oči

Zelené oči jsou znamením něhy a oddanosti. Dívky s takovýma očima milují upřímně a nesobecky. Jejich hlavními povahovými rysy jsou laskavost a věrnost. Přátelé si jich váží pro jejich věrnost a spolehlivost. Umí dobře konverzovat a naslouchat druhým lidem. Odborníci je považují za nejpříznivější lidi. Daří se jim také ve vedoucích pozicích.

Šedé oči

Šedooké ženy jsou odhodlané a inteligentní. Pokud se objeví problémy, nesnaží se utéct, ale okamžitě se chopí výzvy. Šedooké dívky jsou schopné rozhodovat se v situacích, kdy je třeba použít rozum a charakter, stejně jako sílu vůle. Šedé oči jsou známkou zvědavosti. Mají štěstí v lásce i kariéře.

Zdroj: menslife.com