Číňané jsou trochu tvrďáci. Testovali vůz tak, že do něj narazili hořící demoliční koulí

Přidat na Seznam.cz

Později s vozem přejeli několik cihlových zdí a shodili na vůz další auto. Něco, co už teď zní jako čínská verze populárního formátu Top Gear a The Grand Tour, se chystá ukázat, jak robustní jsou SUV čínské výroby. V tomto případě jde o vůz Hongqi HS5, který se díky neobvyklým testům stává hvězdou internetu.

Na webu koluje mnoho verzí popisu tohoto materiálu. Narazil jsem na jednu, podle které se jedná o testování „nového elektrického SUV schváleného Si Ťin-pchingem“. Problém je v tom, že Hongqi HS5, který vidíme na záběrech, není elektrický, a samotný vůdce Čínské lidové republiky se na těchto testech pravděpodobně také nepodílel. Je tedy mnohem pravděpodobnější, že se samotný výrobce ve spolupráci s nějakým čínským fanouškem Top Gearu rozhodl otestovat odolnost svého vozidla velmi neobvyklým způsobem.

Na internetu však lze nalézt i kompilace dalších „testů“, kterým byl Hongqi HS5 podroben, z nichž vyplývá, že vůz měl podstoupit co nejvíce absurdních zkoušek, aby se zjistilo, v čem spočívá jeho výdrž.

V Číně je vozidlo zařazeno do prestižního segmentu C, ale jeho cena není nijak přemrštěná. Být v Číně, zaplatíme za Hongqi HS5 mezi 183 000 a 249 800 jüany, což je v přepočtu 617 000 až 840 000 korun. Registrace v Evropské unii však nemusí být možná z důvodu možného nesouladu s normami EU.

Zdroj: redakce, Twitter