Český fotbal bude mít po delší době zastoupení ve španělské lize. Kapitánka přestupuje z Juventusu do Atletika Madrid

Přidat na Seznam.cz

Zahrát si za Atletico Madrid je jistě snem mnoha malých i profesionálních fotbalistů. Z Čechů se to povedlo zatím jen bývalému reprezentačnímu obráci Tomáši Ujfalušimu, který hrál v druhém nejslavnějším madridském klubu (nejvýše je samozřejmě Real) v letech 2008 – 2011. Ale od příští sezony už zase bude český zástupce oblékat modročervený dres, tedy přesněji zástupkyně českého fotbalu. Z Juventusu Turín přichází Andrea Stašková, která je i kapitánkou české reprezentace.

22letá útočnice hrála v Turíně tři roky, během kterých získala sedm trofejí včetně tří ligových titulů. K poslednímu titulu přispěla velmi výrazně a to devíti góly a šesti asistencemi. Odchází tak na vrcholu. „Španělský fotbal je nyní na vysoké světové úrovni. Ze zájmu klubu jsem měla hodně velkou radost. Jsem šťastná, že jsem součástí vaší rodiny, a nemůžu se dočkat nových výzev s vámi všemi,“ uvedla Stašková v prohlášení na webu Atlética Madrid, kterému by ráda pomohla k lepšímu umístění, než bylo čtvrté místo z poslední sezony.

Andrea Stašková není naší jedinou fotbalistkou, která se pohybuje v kvalitních evropských ligách. V Paříži za místní Saint Germain chytá Barbora Votíková a za anglický West Ham hraje Kateřina Svitková.

Zdroj: redakce, aktualne.cz, Facebook, Instagram