České sportovní hvězdy nejsou zrozeny pro věčnou lásku. Má se paní Rosická bát?

Přidat na Seznam.cz

Aby vrcholový sportovec dosahoval kvalitních výkonů, potřebuje k tomu mimo jiné i dobré domácí zázemí. Buď u maminky či u manželky. Když nepočítáme Jaromíra Jágra, tak všechny naše sportovní hvězdy, které dosahovaly v posledních 30 letech mimořádných úspěchů, se o své manželky mohly opřít. Avšak po kariéře vztah zpravidla krachnul.

Na čí straně byla vina, není důležité zjišťovat, to nejlépe vědí jen sám sportovec a jeho protějšek. Spíše to bývá pro veřejnost velký šok, protože se to týká sportovců, kteří vždy vedli příkladný rodinný život. Zde je několik příkladů.

Pavel Nedvěd – Držitel zlatého míče z roku 2003 působil dlouhé roky jako nudný patron bez skandálů, proto bylo jistě pro většinu veřejnosti velkým překvapením, když se před třemi lety provalilo, že se schází s parkúrovou jezdkyní Lucií Anovčínovou, která byla o dvacet let mladší. Tento vztah ale Méďa, jak fanoušci a spoluhráči Nedvědovi přezdívali, nikdy nekomentoval. Ale poté přišel ještě větší šok, když vyšlo najevo, že chodí se slovenskou zpěvačkou Darou Rolins. Oba skoro padesátníci se svou láskou netají a své Instagramy a Facebooky plní společnými fotkami z dovolených či jen z posezení u kávičky.

Jan Železný – Příkladným životem bez poskvrny během sportovní kariéry žil i tento držitel světového rekordu v hodu oštěpu! Už 26 let ho nikdo nedokázal překonat! Naopak Železný tak dlouho se svojí manželkou, s kterou má děti Jana a Kateřinu, nevydržel. Za rozvodem stála nemanželská dcera, kterou měl s Barborou Výbornou. Ale ani tento vztah nevydržel, i když se jim narodilo druhé dítě. Před necelými třemi lety si vzal o 27 let mladší svěřenkyni Andreu Drápalovou. Vzhledem k věku nové manželky se dá očekávat, že Železný jen u čtyřech dětí nevydrží…

Roman Šebrle – Tento miláček žen si před 21 lety vzal Evu Kasalovou. Ale jakoby plus, mínus dvacet vztahu bylo vyčerpávající hranicí, za kterou přichází nový život, nový vztah. Což se stalo i tomuto zlatému olympionikovi z Athen (2004). A přitom se zdálo, že jeho vztah s manželkou je osudový. Dali se dohromady, když jí po automobilové nehodě zahynul přítel, paradoxně i Šebrlův reprezentační parťák. I Eva byla atletka, takže i to je spojovalo. Ne však navždy… Narozdíl od Nedvěda a Železného se Šebrle, který se v posledních letech objevuje jako moderátor na Tv Prima, ještě nerozvedl.

Jan Koller – Rozvod má už naopak za sebou dobrácký více jak dvoumetrový útočník. S ženou Hedvikou, kterou před lety přebral jiné fotbalové hvězdě Pavlu Horváthovi, ukončili po patnácti letech manželství a nyní randí s černovláskou Zuzanou. Rekordman v počtu reprezentačních gólů (55) má dvě dcery Hedviku a Kateřinu, za kterými létá každý druhý týden do Monte Carla, kde dříve s manželkou dlouho žili. Zato s novým objevem pobývá v Česku.

Dominik Hašek – I tato hlavní postava ze zlatého Nagana nemůže pět ódy o věčné lásce. Se svojí ženou Alenou, studentskou láskou, se v roce 2012 po 23 letech rozvedli. Mají děti Dominiku (známá zpěvačka Domi, která nedávno vystupovala na Eurovizi) a Michaela. Poté se „Hašan“ dal dohromady s novinářkou Libuší Šmuclerovou, ale nyní žije s přítelkyní Lenkou, která mu nedávno porodila syna Honzu.

Gabriela Soukalová – A aspoň na chvíli pojďme k ženám. Ani největší hvězda (pro někoho celebrita) se nevyhnula rozvodu. Narozdíl však od jejích jmenovaných předchůdců byla Soukalová v manželském svazku jen pár let. Podle jejích slov vyplynulo, že její manžel Petr Koukal byl manipulativní člověk. Na druhou stranu její „kydání hnoje“ na snad všechny lidi v biatlonu také nesvědčí o naprosté nevinnosti… Se současným partnerem Milošem Kadeřábkem má dceru Izabelu Gabrielu.

Co se týká dalších českých sportovních hvězd (např. fotbalistů Tomáše Rosického, Vladimíra Šmicera či oštěpařky Barbory Špotákové), jejich manželství se zdají být pevná. Tak snad jim to vydrží.

Zdroj: Wikipedia.org, Facebook, Instagram, redakce