České fanoušky MMA čeká zajímavý závěr roku. Procházka obhajuje titul, Bledou čeká premiéra

Přidat na Seznam.cz

Česká MMA to už není (naštěstí) jen Karlos Vémola, ale po Jiřím Procházkovi o sobě dávají hodně vědět i české zástupkyně tohoto drsného sportu a to také v nejprestižnější organizaci UFC.

Ale nejdříve zůstaňme u Procházky, který potěšil své fandy, když oznámil termín svého návratu do klece. A bude to znova proti Brazilci Gloveru Teixeirovi, kterého náš bojovník porazil letos 12. června na singapurském krytém stadionu.

Tentokrát se prestižní měření sil uskuteční v Las Vegas. Původně se spekulovalo o australském Perthu či Brazílii, ale nakonec to dopadlo tak, jak si Procházka a jeho trenéři přáli. „Posloupnost je taková, že když byl Jiří ve Vegas, tak nám nabízeli Brazílii. Prý by to bylo pro nás super, že se tam UFC po několika letech vrací. Nám se to ale úplně nelíbilo a vzhledem k plánované operaci a rekonvalescenci Jiřího ruky, který mohl až od října pořádně bouchnout, byl pro nás nejzažší termín, který mohl být, právě prosinec v Las Vegas. Proto jsme řekli, že chceme do Vegas,“ uvedl pro sport.cz jeden z Procházkových koučů Martin Karaivanov.

V posledních dnech se ale mluví v českém prostředí MMA o UFC ještě v další souvislosti. Po Lucii Pudilové dostala v tomto týdnu vstupenku do této organizace i Tereza Bledá. „Naprosto skvělá zpráva. Nemůžu uvěřit, že se to stalo. Když se sny stávají skutečností…,“ napsala Bledá na svém facebooku. V tuto chvíli už je rozhodnuto o soupeřce a místu konání souboje, ale UFC to zatím veřejně neoznámila.

Bledá dala o svých kvalitách vědět především díky šesti výhrám v prestižní české organizaci Oktagon. „Tušil jsem, že dřív nebo později nabídka přijde. Uklidňoval jsem ji, že jde jen o čas, protože ji mají v hledáčku,“ pověděl médiím její trenér André Reinders.

Zdroj: idnes.cz, sport.cz