Česká MMA zažije v prosinci souboj roku. Vémola se popere s Kinclem

Přidat na Seznam.cz

Tak dlouho si Karlos Vémola a David Kincl vyměňovali uštěpačné poznámky a výzvy k vzájemnému souboji, až je šéf Oktagonu Ondřej Novotný vyslyšel. Fanoušci českého MMA se tak mají na co těšit, až 30. prosince tohoto roku vstoupí oba protagonisté v Praze do klece.

Oba rivalové se už jednou spolu střetli. Stalo se tak v červnu 2018, kdy byl úspěšnější „Terminátor“, když zvítězil jasně na body. Od té doby oba zažili v kleci jen jednu prohru (Vémola nastoupil ke 13 duelům, Kincl absolvoval osm „bitek“). „Odveta s Kinclem pro mě neznamená vůbec nic, kromě toho, že konečně dostanu zpátky svůj pás. A po dohodě s Ondrou pak budu mít příležitost pokusit se o to, o co se tady v Čechách ještě nikdy nikdo nepokusil. Až budu mít pás ve střední i polotěžké váze, tak nastoupím do souboje o titul v těžké váze,“ říká Vémola novinářům.

Je jasné, že Vémola lehce blafuje, jde mu o hodně, případná porážka by hodně snížila jeho dosavadní kredit. Ale přece jenom Kincl je na souboj více nahecovaný. „Přes čtyři roky poslouchám různé urážky a poznámky na mou adresu a teď mám možnost to probrat osobně,“ podotkl k prosincovému souboji.

Souboj to bude nejenom velmi sledovaný, ale je též pro oba velmi dobře zaplacený. „Nemyslel jsem si, že dostanu nejlepší peníze právě za Kincla, kterej si myslím, že už tolik lidí nezajímá. Myslel jsem, že to bude muset bejt nějakej mnohem větší fight. Ale jsem za to rád, budou to relativně easy money,“ dodává sebevědomě Vémola.

Zdroj: isport.blesk.cz, sport.cz