Byl objeven jednoduchý způsob, jak zhubnout. Zkuste, jestli funguje i na vás

Přidat na Seznam.cz

Nadváha není jen vnější vada. Je to mnohem větší problém, než se na první pohled zdá. Obezita zatěžuje srdce a cévy. Může také způsobit řadu zdravotních problémů. Nedávný výzkum naznačil, že některé potraviny mohou pomoci snížit vaši obezitu.

Kolumbijští vědci zjistili, jak snížit touhu lidí jíst tučná jídla, aby se zbavili nadváhy. Podle vědců stačí k dosažení požadovaného účinku přidat do jídelníčku dvě potraviny.

Kořeněná jídla mohou pomoci zhubnout. Aby to dokázali, provedli odborníci studii, v níž účastníkům podávali jídlo bohatě ochucené pepřem a čaj s přídavkem zázvoru.

Ukázalo se, že dobrovolníci, kteří jedli kořeněná jídla, měli menší chuť na sladké, ale i na slané a tučné potraviny. Účastníci, kteří pili čaj se zázvorem, se rychleji zasytili a snědli méně kalorií.

Tento účinek je způsoben tím, že výše uvedené produkty mají mnoho účinných a prospěšných složek (imperingol a kapsaicin). Při konzumaci vysokých dávek může dojít k horečce. Výsledkem je zvýšený krevní oběh a pocení. Proto se zlepší metabolismus a dochází k úbytku tuku.

Kromě toho má zázvor pozitivní vliv na mužské tělo. Jeho užívání podporuje produkci testosteronu.

Existují však i kontraindikace zázvoru. Neměli by ji konzumovat lidé, kteří mají vředy, zánět žaludku nebo žlučové kameny. Může také ovlivnit srážlivost krve. Neměl by se užívat s léky s podobnými účinky.

Provedený výzkum pomůže lidem nejen v boji proti nadváze, ale také sníží riziko nebezpečných onemocnění souvisejících s obezitou.

Neměli bychom však zapomínat, že pro dosažení požadovaného účinku je důležitá pravidelná konzumace těchto produktů a také aktivní životní styl.

Zdroj: menslife.com