Bijte na poplach! Reprezentační opory jsou v krizi

Přidat na Seznam.cz

Evropské fotbalové soutěže se naplno rozjely a co nevidět tu brzy budou i reprezentační zápasy. Avšak z pohledu českého nároďáku zatím z klubů nepřicházejí zrovna dobré reference o formě našich opor. Nejlepší čeští defenzivní hráči Vladimír Coufal (pravý obránce) a Tomáš Souček (střední záložník) mají ve svém klubu trápení, jejich West Ham United je v anglické Premier League po třetím kole na posledním místě. Ty samé pocity zažívají naše ofenzivní opory v Leverkusenu – útočník Patrik Schick a křídlo Adam Hložek.

Už v září čekají českou reprezentaci poslední dva zápasy Ligy národů (doma s Portugalskem a ve Švýcarsku), které potřebují Češi vyhrát, aby ještě mohli pomýšlet na vítězství ve skupině. K tomu však potřebují, aby české hvězdy byly ve formě. Jenže jak už bylo naznačeno, West Ham i Leverkusen jsou nejenom na posledním místě, ale ještě nezískali ani bod! Navíc se Patriku Schickovi nepodařilo skórovat, což je pro druhého nejlepšího střelce Bundesligy loňské sezony hodně nepříjemná záležitost.

Ještě horší náladu má Vladimír Coufal, který se v sobotním zápase s Brightonem zranil. „Nemělo by jít o nic vážného, ale jen to dokazuje, že jsme dnes neměli dobrý den. Dostali jsme vyloženě hloupé góly. Náš výkon ovšem nebyl úplně špatný,“ uvedl trenér Kladivářů, jak se říká londýnskému týmu, David Moyes.

Nejistá situace je ale i u dalších českých reprezentantů. Střední záložník Antonín Barák toho zatím moc za italskou Veronu neodehrál, ale ne proto, že by byl zraněný či neměl formu. Trenér ho zkrátka už do zápasů nenominuje, protože je Barák na odchodu do Fiorentiny, takže také mu zatím chybí herní praxe. Větší vytížení zatím chybí i Jakubu Janktovi, který po přestupu do Sparty odehrál jen dvacet minut. I další sparťanské křídlo Jakub Pešek se už několik měsíců souží kvůli ztracené formě. A mohli bychom pokračovat…

Jeden z mála hráčů, kteří si i na začátku sezony drží dobrou formu, je slávista Tomáš Holeš. Nadějně vypadají i jeho „sešívaní“ spoluhráči – Petr Ševčík a Lukáš Masopust.

Zdroj: redakce, isport.cz