Bída českého fotbalu se prohlubuje. Po reprezentaci neuspěly české kluby ani v pohárech

Přidat na Seznam.cz

Čeští fotbaloví fanoušci nemají v posledních týdnech mnoho důvodů k radosti. Po velmi rozpačitých výkonech našeho nároďáku v Lize národů následovaly mizerné výsledky českých klubů v evropských pohárech.

Viktoria Plzeň – Když los rozhodl o tom, že se Plzeňští střetnou ve skupině v rámci Ligy mistrů s velikány Bayernem Mnichov, Barcelonou a Interem Milán, západočeští fanoušci zajásali, že uvidí na vlastní oči světové hráče. Na druhou stranu fotbaloví experti připomínali, že bude těžké s těmito fotbalovými kolosy bodovat, což se bohužel potvrdilo. Po třech zápasech má Plzeň nula bodů a skóre 1:12. I německý tisk po středečním vítězství Bayernu 5:0 si nebral s Plzní servítky.“„Byl to střelecký festival. Bayern nedal plzeňskému outsiderovi šanci a na svém stadionu ho zcela rozebral.„Čeští mistři nedokázali soupeře reálně ohrozit a působili zvláštně jako těla bez duše.“ „Hosté z Plzně byli zahlceni v defenzivě i v ofenzivě a třetí porážkou potvrdili roli čistého dodavatele bodů ve skupině C.“ Plzeň sice ještě čekají tři zápasy a má reálnou šanci na postup do Evropské ligy ze třetího místa, ale spíše budeme rádi, když skupinu dohraje se ctí a vyvaruje se dalších gólových přídělů.

Slavia Praha – Sešívaní začali svou skupinu v Konferenční lize solidně, remizovali na hřišti tureckého Sivassporu a doma porazili kosovský tým Balkanni, jenže teď ve čtvrtek přišlo nečekané domácí zakopnutí o rumunský obranný val. Slávisté sice měli v zápase s Kluží více míč na kopačkách, jenže z toho nedokázali vyústit žádný gól, naopak pro ně přišel šok v podobě branky do šatny. I ve druhé půl měl pražský tým jasnou územní převahu, ale dobytí rumunské branky bylo nad jeho síly. Pořád však mají vše ve svých rukou (nohou) a dost kvalitní kádr na to, aby postoupili do jarních vyřazovacích bojů.

Slovácko – Stejně jako Plzeň, tak i hráči z Uherskohradišťska dostali na Konferenční ligu těžké soupeře – Kolín n. Rýnem, Partizán Bělehrad a Nice. Narozdíl od Plzně však alespoň získali bod za domácí remízu s Partizanem. Avšak jejich postup ze skupiny se příliš neočekává, zkrátka česká liga je někde jinde než francouzská, německá, potažmo španěska či italská (to v případě už několikrát zmiňované Plzně).

Zdroj: redakce, isport.blesk.cz