Anglický Král sesazen, z Kobry se stala užovka a Putinův rukojmí čeká na zázrak. Jaké další přestupy se nepovedly?

Přidat na Seznam.cz

Jak fotbalista Alex Král rychle vyletěl nahoru, o to rychlejší byl i jeho pád na dno. V 21 letech přestoupil tento vlasatý záložník z Teplic do Slavie, kde se ale příliš neohřál a už za půl roku jeho kroky mířily do Ruska.

I když v dresu Spartaku Moskva sice během dvou let odehrál solidních 53 zápasů, na jeho formu to mělo nevalný vliv, což se projevilo na ME 2020 (hraném ale až o rok později kvůli covidu), kde hrál podprůměrně. O to bylo překvapivější, že si ho v loňském roce vybral anglický West Ham.

Je pravděpodobné, že v jeho přestupu měli prsty Tomáš Souček a Vladimír Coufal, kteří za londýnský klub hrají a navíc to jsou bývali Královi spoluhráči ze Slavie. Jenže během této sezony odehrál za West Ham v Premier League pouhou minutu (!) a pak už jen nastoupil v Anglickém poháru proti šestiligovému mančaftu. Na hřišti pobyl jeden poločas a pak ho trenér pro špatný výkon vystřídal…

A které další přestupy českých fotbalistů byly v posledních letech krokem vedle?

Patrik Schick – Ano i tohoto našeho současného nejlepšího hráče zde musíme zařadit. Po odchodu ze Sparty do Itálie se mu sice velmi dařilo v Sampdorii Janov, kde dával góly v roli žolíka (nastupoval až zpravidla ve druhém poločase), ale následný přestup do AS Řím se nepovedl. Jakoby si s agentem nezjistili, že římský klub hraje na jednoho útočníka, které měl „zarezervované“ Edin Džeko. Následné přestupy do Lipska a především do Leverkusenu však byly naopak velkým dobrým, až mistrovským, krokem.

Zdeněk Ondrášek – Když tento potetovaný útočník vsítil v kvalifikaci na EURO 2020 gól proti Anglii, byl v tu chvíli snad největším miláčkem fotbalového národa. Do té doby skoro neznámý útočník, který hrál v Polsku, Norsku a poté v USA, se najednou stal hvězdou, která měla zářit i nadále. To samé od něj čekali v plzeňské Viktorii, kam následně Ondrášek, který má přezdívku Kobra, přestoupil. Jenže toto angažmá útočník doslova protrpěl a nenápadně se po roce vytratil do Rumunska. A reprezentační trenér už po něm také ani „neštěkne“.

Jan Kuchta – Skvělé výkony tohoto bývalého slavistického útočníka v probíhající Lize národů dávají tušit, že narozdíl od Alexe Krále v Rusku (přesněji v Lokomotivu Moskva) formu neztratil. Jenže… komu by se chtělo v současné době hrát v „matičce Rusi“. Kdo se tam na podzim vrátí, bude vnímán jako ten, kdo se kvůli penězům neštítí hrát v zemi okupantů. Na druhou stranu hráč nemůže z Ruska jen tak odejít, pokud tam má smlouvu. Hrozí mu desetimilionové pokuty. Tohle všechno samozřejmě Kuchta nemohl v létě vědět, přesto je ze svého současného angažmá jistě, mírně řečeno, rozpačitý. Možná mu zmiňované probíhající zápasy v Lize národů pomohou k lepšímu angažmá. Zatím má k tomu vykročeno dobře, trefil se jak proti Švýcarům, tak v utkání se Španělskem.

Zdroj: redakce, Facebook