Anální sex jako kulturní fenomén. Bylo to tak ale vždy?

Přidat na Seznam.cz

Je anální sex stále tabu? Mezi dvěma milenci nejsou žádná tabu. Stanovují hranice toho, co chtějí a mohou v posteli dělat.

Anální sex v heterosexuálních párech není vynálezem naší doby. Pěstoval se již ve starověké Číně (víme to proto, že byl na obrázcích pečlivě zvěčněn) a v Indii v Kámasutře. Anální sex byl populární jako předsvatební sex v kulturách, které oceňují panenství, a byl užíván jako forma antikoncepce.

Bohužel možná nikdy neměl v historii takový věhlas, pokud jde o moralisty. Náboženství světa v tomto bodě ukázala dojemnou jednomyslnost: anální sex byl judaismem, křesťanstvím a islámem považován za hřích.

Podle Jamese A. Brundageho, autora Zákona, sexu a křesťanské společnosti ve středověké Evropě, byl ve středověké Evropě anální sex ve středověkých sexuálních hříchů někde mezi zoofilií a orálním sexem. Stručně řečeno: takové dovádění nebylo viděno laskavým pohledem. A zatímco anální styk na starém kontinentu se vynořil nejen ze stínu náboženských zákazů, ale dokonce se stal módou, fetišem a trendem v jednom, v islámu je řecká láska dodnes zakázána.

V mnoha zemích po celém světě byly takové vztahy zakázány také světským zákonem. K dnešnímu dni existují související ustanovení v právních systémech mnoha států v USA. Samozřejmě to teď nikdo nevynucuje, ale je zábavné vědět, že ve Washingtonu je povolena pouze misionářská pozice!

Ve Virginii je to také jasné: žádné anální nebo orální žerty. Vidíte, že anální sex byl vždy něco jako zakázané ovoce. Proč se v posledních letech stala módní? Známý sexuolog, Dr. Michael Starkov, vysvětluje, že to souvisí se zvyšující se sexuální otevřeností naší společnosti.