Alkohol, kouření, nedostatek spánku, stres: zlozvyky, které vás dělají staršími

Přidat na Seznam.cz

Někdo by si přál vypadat starší, ale existují zlozvyky, které muži běžně dělají a které jejich vzhled podkopávají, což může být v určitém věku nepříjemné. Pojďte se podívat, co děláte špatně, pokud vám lidé hádají víc, než kolik vám ve skutečnosti je.

Proč se na našem těle objevuje více vrásek, skvrn či jiných znamení, že už nám není dvacet? Naštěstí existuje několik pravidel, jež lze dodržovat, abychom se vyvarovali předčasných projevů stárnutí, píše server GQ.

1. Trávíte příliš mnoho času na slunci

Slunce v některých dnech není příliš, takže nás těší nastavovat tvář hřejivým paprskům. Ale pozor, přílišné slunění vystavuje pleť UV záření, které naši pleť dělá starší, případně se mohou objevovat pigmentové skvrny. Proto je dobré chránit se opalovacím krémem s patřičným faktorem, abychom se vyvarovali nejen spálení, ale také stárnutí kůže.

2. Nemáte dostatek spánku

Pořádně se vyspat je nejen příjemné, ale také potřebné pro celý váš organismus. Někdy je těžké usnout, jindy zase na spaní nezbývá tolik času, nicméně i přesto byste se měli snažit dodržovat patřičné zvyky, které vám přinesou zasloužené chvilky odpočinku. Přináší vám sílu a marná sláva, dodají vaší pleti jasný vzhled. Můžete rovněž aplikovat některé z přípravků, během nichž tělo a pleť čerpají během spánku potřebné živiny.

3. Nemáte dostatek vitaminu D

Vitamin D si organismus umí na slunci vytvářet sám, ale jak už jsme uváděli, slunce není vždy nejlepším přítelem. Existují různé přípravky, kterými můžete vitamin D tělu dodávat uměle, nejlépe na denní bázi. Ochráníte tak pleť před případnou rakovinou, navíc tím povzbudíte sklon k tomu mít dobrou náladu. Vitamin D je váš kamarád, nezapomeňte.

4. Nepoužíváte přípravky pro hydrataci pleti

Tatam je doba, kdy kosmetické přípravky používaly pouze ženy. I muži dnes pečují o svou pleť a dělají dobře. Neváhejte vybrat si takové, které budete opravdu používat a necháte kůži hydratovat tak, aby byla napnutější a vypadala mladší, pružnější, pevnější a měkčí na dotek.

5. Neměníte své zvyky v péči o pleť

Nejenže je důležité vštípit si určitou rutinu při péči o pleť, ale rovněž ji přizpůsobit ročním obdobím a klimatickým podmínkám. Jiné přípravky byste měli používat v zimě, jiné v létě. V zimě je například nižší výskyt pigmentových skvrn a vrásek, nicméně není vhodné sahat v mrazech po příliš hydratujících krémech apod. Musíte se proto vhodně adaptovat na podmínky místa, kde žijete nebo kam jedete na dovolenou.

6. Málo cvičíte

Pravidelně se hýbat a cvičit dělá vašemu organismu dobře, to je stará známá pravda. Buňky vašeho těla se pravidelně obměňují a aktivní život napomáhá k tomu, aby i vaše pleť vypadala skvěle. Při pohybu se organismus okysličuje, navíc se vyplavují endorfiny, které dělají dobře také vaší duši. Zkuste se proto donutit k pravidelnému cvičení, vaše tělo vám poděkuje.

7. Nejíte správné jídlo

Jíst správně znamená jíst zdravě, případně se aspoň vyvarovat četnějšímu užívání potravin, které jsou pro organismus spíše zatěžující – nadmíra živočišných tuků, cukru apod. I mlsat se dá zdravě a ne nadarmo se říká, že jste, co jíte. Zkuste si oblíbit třeba avokádo, mandle nebo mango. Dobře chutnají a váš organismus dostane potřebné nenasycené mastné kyseliny, vlákninu a vitaminy.

8. Moc kouříte a pijete alkohol

Dobrá, dát si skleničku vína někdy není na škodu, ale pozor na to, jestli nekouříte a nepijete moc. Můžete tím nejen ublížit nejen svému vzhledu, ale především si koledujete o nějaký vážný zdravotní problém. Některé výzkumy prokázaly, že vykouřit denně třicet cigaret znamená vypadat v sedmdesáti hned o 14 let starší! Tak pozor na to, jak moc si v tomto ohledu dopřáváte.

9. Nepijete dostatečně vodu

Voda je životadárná a váš organismus ji skutečně potřebuje. Navíc ji obsahuje zelenina a ovoce včetně některých jídel, třeba polévek a kaší, které si můžete udělat na snídani. Také tímto způsobem byste do sebe měli dostat aspoň dva až tři litry zdravých tekutin denně. Mezi ně nepatří sycené a slazené limonády, rovněž minerální vodu byste měli konzumovat v rozumné míře. Voda vám zkrátka udělá dobře nejen v bazénu, ale také uvnitř vašeho těla.

10. Vystavujete se nadměrnému stresu

Stres je nepříjemný nejen po psychické stránce, ale dokáže se vám zapsat i do tváře a těla. Zkuste se proto stresu vyvarovat, víc relaxovat a myslet na to, že ne vše se jí tak horké, jak se uvaří. Prokázalo se, že pokud pravidelně čelíte velkému stresu, můžou vám začít vypadávat vlasy, vrásky se prohlubují, pleť je matná a působíte unaveně. Někdy stačí najít způsob, jak stres vypustit nebo jak aspoň krátce relaxovat, než se pustíte do dalšího úkolu. Hodně zdaru!

Zdroj: Server GQ