9 zvláštních věcí, které se dějí s vaším tělem po požití velkého množství alkoholu

Přidat na Seznam.cz

Je jasné, že po vypití příliš velkého množství alkoholu se nebudete cítit dobře. S naším tělem se ale dějí i některé poněkud zvláštní věci, o kterých jste možná nevěděli. Pokud jste to někdy přehnali s pitím, jsou vám tyto příznaky samozřejmě povědomé.

Pokud pijete, pravděpodobně máte zkušenosti s účinky alkoholu, od hřejivého povzbuzení, které se rychle dostaví, přes nepříliš příjemnou bolest hlavy z vína až po kocovinu, která se projeví druhý den ráno. Protože tyto účinky netrvají dlouho, možná si s nimi neděláte velké starosti, zejména pokud nepijete často.

Není pití jako pití

Mnoho lidí předpokládá, že občasné pivo nebo sklenka vína při jídle nebo zvláštních příležitostech nepředstavují velký důvod k obavám. Pití jakéhokoli množství alkoholu však může potenciálně vést k nežádoucím zdravotním následkům.

Možná ale neznáte všechny, proto se vyplatí podívat se na tento seznam. Možná vás to někdy donutí pít méně, než jste si mysleli. Navíc je vše podloženo i studiemi, které mapují účinky alkoholu na naše tělo.

Příznaky pití alkoholu nad míru

  1. Alkohol ovlivňuje váš imunitní systém, takže je pravděpodobnější, že se nakazíte infekční chorobou.
  2. Zvýšené riziko srdečních problémů. Vaše tepová frekvence se může zvýšit.
  3. Hůře spíte
  4. Váš žaludek pracuje hůře
  5. Zvýšený pocit stresu
  6. Otok, například v obličeji. A vaše oči mohou být také zarudlé.
  7. Alkohol ovlivňuje vaši pracovní paměť, takže váš mozek nepracuje správně.
  8. Snížení hladiny cukru v krvi
  9. Potíte se a můžete být dehydratovaní.

Pokud chcete tyto příznaky omezit, měli byste omezit pití alkoholu. Při kocovině můžete pociťovat těchto devět příznaků a mnoho dalších, jako jsou bolesti hlavy, nevolnost a úzkost.

Zdroj: bustle.com, studie