6 věcí, které můžete udělat, když máte chuť to vzdát

Přidat na Seznam.cz

Dokud máte nějaký sen, každý z nás nejen jednou, ale mnohokrát v životě narazí na bod, kdy má pocit, že už nemůže dál a musí to vzdát. Sny jsou sny z nějakého důvodu; není snadné je uskutečnit, vyžadují spoustu tvrdé práce, odhodlání a vytrvalosti. Vždy budou existovat lidé, pro které je snazší než pro jiné držet se svých cílů a překonat těžší období.

Co byste tedy měli udělat, abyste si dokázali dát disciplínu, která vás přiměje k tomu, abyste se přes to přenesli a dál tvrdě pracovali na svých cílech? Zde je 6 skvělých věcí, které můžete udělat, když máte chuť vzdát se.

Vzpomeňte si, proč jste začali

Někdy, když tak usilovně pracujete na dosažení svých snů, můžete se možná příliš ponořit do veškeré práce, kterou děláte, a zapomenout tak na skutečný účel, proč jste začali. Dobře, možná sedíte a říkáte si: „Pořád vím, proč jsem začal, jen už toho mám dost a chci to vzdát.“ Ale možná si myslíte, že to není pravda.

Musíte se však velmi dobře zamyslet nad skutečným důvodem, který vás přiměl začít. Pro všechny snaživé kulturisty to může být to, že začali, protože si je někdo dobíral a smál se jim, že jsou hubení nebo mají nadváhu.

Možná měli nízké sebevědomí. Podobně u podnikatelů mohlo být pravým důvodem útěk od každodenní práce ve fabrice, nebo to, že jste si konečně mohli vydělat na něco, co vás baví.

Ať už je vaším důvodem cokoli, odpočiňte si zhruba na hodinu a věnujte čas přemýšlení o tom, proč jste začali třeba podnikat. Udělali jste od doby, kdy jste začali, nějaký pokrok? Co by se stalo, kdybyste přišli o všechny pokroky, kterých jste dosud dosáhli?

Přečtěte si příběhy o úspěchu

Pro někoho může být čtení úspěšných příběhů jiných lidí jen frustrující. Chápu, že číst o tom, jak jsou ostatní úspěšní, zatímco vy dřete jako kůň a nikam se nedostáváte, může být dost otravné.

Pro jiné, kteří jsou odhodláni udělat cokoli, aby se dostali tam, kde chtějí být, však mohou být příběhy o úspěchu docela inspirativní a motivující.

Existují lidé, kteří začínali přesně tam, kde vy, ne-li v horší pozici než vy, a stali se neuvěřitelně úspěšnými.

Jsou to lidé, kteří možná začali podnikat v garáži nebo v ložnici, ale vynaložili solidní práci, aby dosáhli svých snů.

Mohli byste být tak blízko

Přemýšleli jste někdy o tom, jak blízko byste vlastně mohli být úspěchu?

Existuje obrázek, který mám docela rád; nemám ho po ruce, ale popíšu vám ho. Muž kope diamanty a prochází malým tunelem, který si vyhloubil krumpáčem. Po chvíli bez úspěchu se otočí, jde zpátky a vzdá to.

Ačkoli obrázek ilustruje, že jen asi o tři metry dál před ním byly velké masy diamantů. Pointa je v tom, že nikdy nevíte, jak blízko jste. Můžete být připraveni vzdát se těsně předtím, než dosáhnete toho, co hledáte. Nedělejte tu chybu, že se vzdáte, když jste na dosah ruky od všeho, co chcete. Samozřejmě nebudete schopni říct, jak blízko jste, takže poučení zní. Nikdy se nevzdávejte.

Dokažte všem, že se mýlí

Pokud se odvážíte snít ve velkém, vždycky se najdou lidé, kteří vám budou říkat, že tohle nebo tamto nedokážete. „To prostě není možné“ nebo „Musíš být realista“. Neposlouchejte je! Takto zarputilí lidé jsou často dokonalými příklady úspěchu.

Neposlouchají, co jim ostatní říkají, že mohou nebo nemohou udělat, prostě dělají to, čemu věří, a blokují všechny nenávistné lidi.

Věřte si

Je snadné ztratit víru v něco, když se vám to nedaří. Musíte si věřit a snažit se tuto víru v sebe obnovit.

Čtyři body, které jsem vyjmenoval nad tímto, vám pomohou víru obnovit, ale vše se odvíjí od toho, zda jste dostatečně motivovaní a odhodlaní věřit dál. Když jste začínali, museli jste v sebe silně věřit a v té době jste nedosáhli žádného pokroku. Nyní nevěříte, že to dokážete, jen proto, že už je to nějaký čas a neměli jste štěstí. Od té doby jste do toho vložili tolik tvrdé práce, tak proč to teď vzdávat? Chcete, aby to všechno přišlo vniveč?

Ostatní to mohou mít těžší než vy

Skutečnost je taková, že na světě existuje mnoho lidí, kteří to měli těžší než vy, a přesto se stali úspěšnými. Pokud se to podařilo jim, proč by se to nemohlo podařit vám?

Byli na tom hůř, a přesto se díky tvrdé práci, kterou do toho vložili, nevzdali a dotáhli vše k úspěchu. Nesnažte se říkat výmluvy, že něco nedokážete, když jsou tu jiní, kteří vám to ukazují. Nakonec to zvládnete, jen se snažte dál.

Zdroj: wealthygorilla.com