Fotografie z roku 1941 zachytila záhadného muže. Co tam dělá a odkud se vzal?

Přidat na Seznam.cz

Fotografie byla zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 během muzejní výstavy. Na fotografii ze 40. let je muž s oblečením a doplňky, které se na tu dobu zdají nezvykle moderní. Jako by byly z jiné éry, informoval server topky.sk

Muž má na sobě tmavé tričko, mikinu na zip s kapucí a na očích má sluneční brýle. Nejvíce však fascinuje záhadný předmět, který drží v dlaních. Připomíná přenosný fotoaparát.

Time Traveler

Jenom jde s dobou

Mnozí si myslí, že přenosné fotoaparáty nebyly vynalezeny až do 80. let 20. století. Společnost Kodak však vyrobila několik přenosných fotoaparátů, které byly k mání už v roce 1941.

Tričko s potiskem se může na fotce jevit jako nezvyklé, vždyť všichni kolem mají sako a oblékají se podle módy, kterou by člověk očekával od roku 1941. Podobná trika však často nosili sportovci. Logo patří hokejovému týmu Montreal Maroons, který hrál v NHL v letech 1924-1938.

Stejně tak sluneční brýle. Na ty existuje patent z roku 1938. „Není to cestovatel v čase, je to jenom hipster z 40. let,“ napsal jeden z diskutérů na Redditu.

Jak zmást budoucí generace

Doba určuje oblečení. A co my víme, třeba se za několik desítek, stovek či tisíců let bude dívat právě na jednu z našich fotografií a bude si říkat: „Páni, ten chlap cestuje v čase! Nebo se jen neumí oblékat?“

Zdroj: Reddit.com/r/timetravelercaught, topky.sk, redakce