Zbavte se svého autovraku co nejrychleji. Proč?

Přidat na Seznam.cz

Český vozový park patří mezi nejstarší na celém kontinentu. To znamená, že Češi si často kupují auta jen na krátké dojezdění. Po něm přijde na řadu ekologická likvidace. Tento proces byste však měli vyřešit co nejdříve. Proč?

Nevyhazujte peníze z okna

Pokud vám zrovna před domem/firmou stojí autovrak, rozhodně s jeho likvidací příliš nečekejte. Každým dnem totiž musíte vyhazovat peníze za povinné ručení (a často i za dodatkové), a to i přesto, že s vozidlem reálně nejezdíte.

Z toho důvodu jsou jakékoliv pokusy o pomalý prodej náhradních dílů s pomocí internetových bazarů nesmyslné. Mnohem chytřejším řešením je klasická likvidace vozidel pod taktovkou ověřené firmy.

Za hotové

Mezi přední odborníky v tomto oboru patří třeba společnost Za hotové. Ta zajišťuje ekologickou likvidaci osobních i užitkových aut, stavebních strojů, veteránů a dalších typů techniky. Operuje přitom na celém území naší země. Odtah odkudkoliv je přitom zcela zdarma.

Na internetových stránkách https://zahotove.cz/ nejdříve vyplňte nezávazný kontaktní formulář. Do něho zadáte informace ohledně svého autovraku (typ vozidla, rok výroby, výkon a další důležité údaje). Následně vám zavolá technik a sdělí přibližnou výkupní částku.

Pokud budete souhlasit, do dvaceti čtyř hodin se u vás daní odborníci zastaví a vozidlo prohlédnou. Nabídnou finální částku, sepíšou kupní smlouvu, předají doklad o ekologické likvidaci vozidla a následně odtáhnou váš majetek. Peníze obdržíte ihned na ruku. Takový proces nezabere více než půl hodiny.

Velkou výhodou je hlavně fakt, že kupní smlouva neobsahuje žádné skryté podmínky, jako tomu bývá u jiných poskytovatelů.

Nezapomeňte ihned potom zaskočit na příslušný úřad, kde odhlásíte své auto z registru. Tím vám odpadne povinnost zbytečně platit povinné ručení.