Zažijte pravou českou kuchyni v Českých Budějovicích

Přidat na Seznam.cz

Ve většině velkých měst se to hemží italskými, vietnamskými či indickými restauracemi. Kde ale ochutnat pravou českou kuchyni připravenou zkušeným kuchařem? V Českých Budějovicích!

Hotel Klika je rodinný hotel České Budějovice nacházející se v samotném srdci nejstarší historické zástavby centra. Je už jakousi součástí malebného města, pro turisty je zde pobyt opravdovým zážitkem. Chodí sem ale i místní, v objektu totiž funguje i moderní budějovická restaurace Klika Kitchen & Coffee. Právě zde máte možnost ochutnat kvalitní českou kuchyni z ingrediencí od malých farmářů.

Restaurace s tradičním prostředím, ale moderními pokrmy

Tato restaurace České Budějovice funguje od konce roku 2016. Vaří moderní a zdravé pokrmy podle tradičních receptur. Ve stálém jídelníčku najdete třeba svíčkovou na smetaně či tatarák, poobědvat můžete i sezónně podle období. V letních měsících se samozřejmě griluje.

V létě funguje restaurace na zahrádce České Budějovice. Zahrádka je na jihozápadní straně, takže přímo vybízí ke strávení příjemného večera. V zimě si posedíte uvnitř u původní hradební zdi městského opevnění ze 14. století, případně v prosklené zimní zahradě s nádherným výhledem na slepé rameno Malše.

Nečekejte, vyzkoušejte české pokrmy

Jídelníček si prohlédnete i online, protože restaurace nabízí také rozvoz jídel České Budějovice. Co byste řekli na kroupové rizoto s chřestem, langoš s kachnou či jarní salát a jako dezert mechový dort? Chuťové buňky zaplesají. A podpořit je můžete i přírodně kvašenou citrónovou limonádou, mátovou limonádou nebo domácí TIBI limonádou.

Jestli se vám tedy zrovna dnes nechce vařit oběd, proč si jídlo neobjednat? Čas od času není na škodu si dopřát něco výjimečného. Pokrmy z Klika Kitchen & Coffee rozhodně výjimečné jsou, ať už si je objednáte domů, nebo se vydáte přímo do restaurace.

A pokud nejste z jižních Čech, zarezervujte si přímo ubytování České Budějovice v Hotelu Klika a vydejte se zkoumat krásy tohoto města.