Zateplujte! Ušetříte za energie! 

Přidat na Seznam.cz

Děsíte se vysokých účtů za energie? Přemýšlíte, jak zamezit nežádoucím únikům tepla z domu? Investujte do zateplení střechy a vaše účty budou až o třicet procent nižší. 

Dobře odizolovaná okna, střecha i stěny v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou umístěnou na střeše. To je, dalo by se říci, energetický ideál, který vás přiblíží k tak v současné době žádoucí energetické nezávislosti. Teplo se vám zkrátka bude držet v domě, a o to momentálně jde především. Jedná se sice o vyšší vstupní investice, které se však v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí. V následujícím článku se zaměříme na zateplování střech. 

Už žádná vlhkosti ani plísně 

Zateplení střechy však nevede jen a pouze k tepelným úsporám. Brání také v hromadění vlhkosti a s ním spojenému rozvoji plísní a hub. Tím prodlužuje životnost střechy jako takové a přispívá k vyššímu komfortu v interiéru. 

Izolace vkládaná 

Zateplování střech se v současné době provádí třemi způsoby. Pro domy se šikmými střechami je vhodná izolace vkládaná. Ta může být mezikrokevní či nadkrokevní. Jedná se o dílce z minerální a skelné vaty, ovčí vlny či konopí, které se vkládají mezi jednotlivé krokve. 

Izolace foukaná a stříkaná

Pro členité a složité střechy s množstvím těžko přístupných míst a dutin lze doporučit izolaci foukanou. Ta je navíc vhodná pro všechny typy střech včetně plochých a pultových. Velmi flexibilní a efektivní je izolace střech stříkaná, při níž se používá PUR pěna schopná obsáhnout i tu nejmenší skulinku. Tato izolace je navíc bezspárová. Výsledkem je tedy jednolitá izolační vrstva. 

Obraťte se na specialisty

Každá izolace, aby splnila svůj účel, v první řadě musí být kvalitně provedená. Proto je svěřte odborníkům (například střechy Český Krumlov). To nejenže na základě typu střechy, její orientaci na světové strany, její složitosti a členitosti zvolí správný typ izolace, ale také použijí ti nejkvalitnější materiály a odvedou dobrou práci. Jedině za těchto předpokladů se vám teplo skutečně bude držet v domě.