Vyzkoušíte barevné kontaktní čočky?

Přidat na Seznam.cz

Vždy jste toužili po zelených očích? Nebo sníte o modrých zorničkách? Dnes už si své tělo můžete pomocí plastických operací a dalších zákroků přizpůsobit k obrazu svému. Také s očima se dá něco dělat. A není to vůbec složité. Stačí si nasadit barevné kontaktní čočky.

Barevné čočky nejsou vůbec drahou záležitostí. Jeden pár pořídíte už kolem 300 Kč, pokud se tedy bavíme o těch, co jsou určené pro tříměsíční používání. A tím se vlastně dostáváme k první otázce.

Jak dlouho je možné nosit barevné kontaktní čočky?

Stejně jako klasické dioptrické čočky i ty barevné mohou být určené na různě dlouhou dobu použití. Typické bývají denní, měsíční, tříměsíční a pak roční čočky.

Ty denní jsou jednorázové, po vyjmutí z tekutiny se dají nosit asi 8 hodin, pak byste je měli vyhodit. Výhodou je, že je pak nemusíte čistit a nemusíte se o ně nikterak starat.

Měsíční či tříměsíční jsou ideální pro ty, kteří nechtějí jen jednorázově ohromit, ale mají v plánu dlouhodobě změnit barvu svých očí. Musí se uchovávat v roztoku a také čistit. Správná péče je klíčová, nicméně nikoliv složitá.

Jak je vlastně nasadit?

Úplně stejně jako dioptrické čočky. Pokud jste je nikdy dříve nenosili, může vás představa, že si dáváte něco do oka, docela děsit. O nic strašného ale nejde, stačí trocha praxe a zvládnete to jedna báseň. Spousta e-shopů dodává kontaktní čočky barevné s návodem, podle kterého vše pochopíte.

Ovlivňují barevné čočky vidění?

Aby se tak nedělo, základem je správná péče. Před každým nasazováním a vyndáváním byste si měli umýt ruce, neměli byste s čočkami spát. Barevná část čočky vám může bránit ve vidění, když se pohybuje (třeba když mrknete), nebo když se vám změní velikost zornice (např. v tmavém a špatně osvětleném prostředí). Z toho důvodu prodejci obvykle nedoporučují nosit barevné kontaktní čočky při jízdě na kole, řízení automobilu apod.