Vydejte se za vínem do jihomoravského Pavlova!

Přidat na Seznam.cz

Jižní Morava pro většinu z nás symbolizuje vynikající víno. I proto také roste zájem o vinařskou turistiku. Pravdou je, že máloco v sobě koncentruje podstatu daného regionu tak jako víno. A to na jižní Moravě teče proudem.

Když k tomu přidáte vřelou povahu Moravanů, výsledkem bude ideálně strávená dovolená, na kterou hned tak nezapomenete. Nebo třeba jen prodloužený víkend?

Cestujeme za vínem

A kam se vydat? Možností je celá řada. Nabízí se Znojemsko, Mikulovsko, Slovácko, Pálava či Velkopavlovicko. Pokud jste si oblíbili Savignon, doporučujeme k návštěvě Znojemskou vinařskou podoblast. Milovníky červeného vína to většinou táhne na Velkopavlovicko. A vynikající Rulandské bílé, šedé a Chardonay zase tečou proudem na Slovácku.

Za Ryzlinkem vlašským na Pálavu

Milovníci Ryzlinku vlašského by měli zamířit na Pálavu. Zde se produkuje nejenom jedinečné a charakteristické víno, které se zde vyrábí téměř v každé vesnici. Minout byste rozhodně neměli Mikulov, Horní a Dolní Věstonice, Pernou, Klentnici, Bavory a malebnou obec Pavlov. Spolu s výtečným Ryzlinkem vlašským tu ale budete moci ochutnávat i jiná skvělá vína. K tomu můžete navštívit různé vinařské unikáty, zhlédnout památky a historická místa, nebo jen tak odpočívat a nasávat atmosféru malebné Pálavy. Třeba ze sedla jízdního kola.

Kde se ubytovat?

V srdci malebného Pavlova, přímo pod zříceninami hradu Děvičky na úbočí Děvína najdete kouzelný penzion Florian (na internetu hledejte pod odkazem levné ubytování Pavlov). Ono levné totiž je. 650 Kč za osobu a noc v nově zrekonstruovaném útulném pokoji se sociálním zařízením rozhodně není moc. Penzion Pavlov ale nabízí mnohem víc. Třeba skvělou restauraci pravidelně pořádající hudební večery s cimbálovkou. S tou váš zážitek z jižní Moravy bude přímo dokonalý!