Vychovejte ze svého potomka fotbalistu

Přidat na Seznam.cz

Rozhodli jste se, že svého potomka přihlásíte do fotbalového klubu? Správné rozhodnutí. Tento sport mu poskytne nezbytný pohyb a naučí ho férové hře. Zkrátka z něj udělá chlapa. Z následujícího článku se dozvíte, co vašeho caparta čeká a nemine.

V první řadě si ale dobře rozmyslete, jestli je váš synek na fotbal dostatečně zralý. Ne všechny pětileté děti jsou na stejné fyzické a mentální úrovni. Důležité je, aby dítě bylo schopno přijímat a zpracovávat příkazy od někoho jiného, než jsou vlastní rodiče.

Kdy začít?

Pátý rok v životě dítěte je většinou o hře. Pětileté dítě si ze všeho nejraději hraje. Žije přítomností a nic neplánuje. Má bujnou fantazii, kterou ne vždy dokáže odlišit od reality. Řídí se především emocemi. Co se samotného fotbalu týče, spíše než o hru samotnou v tomto věku jde o schopnost ovládat vlastní tělo. Dítě by se také mělo naučil sport (fotbal) vnímat jako pevnou součást života. Proto se trenéři snaží především o to, aby děti tréninky bavily.

Co se dítě musí naučit?

Fotbalové tréninky nejmenších hráčů jsou primárně zaměřeny na všeobecný rozvoj sportovních (fotbalových) dovedností. Malý sportovec se v první řadě musí naučit vést míč. Učí se, co udělat pro to, aby mu ho cestou k fotbalové bráně nikdo nevzal, a co má udělat pro to, aby míč, pokud jej nemá, získal. Až později přichází na řadu výuka přihrávek a dalších prvků.

Jak chlapce na fotbal vybavit?

Přihlášení do klubu je však jen jedním z kroků, které vás coby rodiče čekají. Chlapec se při hře samozřejmě neobejde bez základní fotbalové výbavy. Fotbalový dres, to jsou fotbalové trenýrky, tričko a fotbalové štulpny. A kvalitní a pohodlné kopačky.

Fotbalové dresy na zakázku

Dresy na fotbal si kluby nechávají šít na zakázku. Ty nejkvalitnější dresy všech velikostí, s propracovanými střihy a z kvalitních materiálů najdete v portfoliu české značky DDsport, který pánské, dámské a dětské fotbalové dresy navrhuje a vyrábí déle než 30 let.

Opravdu zářivé fotbalové dresy

Grafici značky navíc na dres připraví jakýkoliv design a logo – z těch nejpestřejších barev, které díky speciálnímu sublimačnímu potisku vydrží i několikeré praní. Možná je i vlastní originální grafika. Každá zakázek je navíc u DDsport archivována, což usnadňuje její doobjednání. Nový dres pak bude vyroben do dvou týdnů!

Fotbal většinu chlapců naprosto pohltí. A už jen z toho důvodu lze členství ve fotbalovém klubu chlapcům jen doporučit.