Vyberte automatický kávovar, který naplní vaše očekávání

Přidat na Seznam.cz

Vybrat automatický kávovar je docela náročný úkol, protože současný trh nabízí nepřeberné množství modelů. Kávovary ušly poměrně dlouhou cestu, přičemž značka De’Longhi tvrdě pracuje na tom, aby nabídla „vše v jednom“. V následujících řádcích se zaměříme na to, co je dobré zvážit, abyste sáhli po správném přístroji. Nemusíte chodit do kavárny, už si budete dělat výborné cappuccino doma. Oceníte to zejména, pokud máte často homeoffice.

Vzhledem k tomu, že automatické kávovary nejsou levnou záležitostí, vymezte si rozpočet. Seženete totiž přístroj jak za sedm tisíc, tak i za šedesát tisíc. Cenové rozpětí je tedy opravdu široké.

I na vzhledu záleží

Někdo sice vnímá kávovar pouze jako přístroj pro přípravu dobré kávy, ovšem najdou se i lidé, kteří chtějí něco, co je funkční a zároveň i krásné. Pokud spadáte do druhé kategorie, zvažte značku De’Longhi, která vyrábí designově atraktivní kávovary, které pozvednou estetiku každé kuchyně.

Samozřejmě je nezbytné počítat s tím, že za všechno to elegantní designové zpracování si připlatíte. Kávovar De’Longhi, který se stane i chloubou kuchyně, vás vyjde okolo deseti tisíc korun a více.

Pijete kávu s mlékem?

Velice atraktivní součástí automatického kávovaru je jednoznačně i automatický systém pěnění mléka, který dokáže našlehat mléko s krásnou strukturou pro cappuccino, flat white nebo latte macchiato.

Existují však různé systémy na pěnění mléka, takže je dobré vědět, po čem se dívat. Některé kávovary jsou vybaveny šikovnými integrovanými nádobami, které při nepoužívání uložíte do lednice. Alternativou jsou i externí nádoby, do kterých se potom při použití umisťuje tenká hadička.

Jestliže si chcete přečíst rady přímo od odborníka, podívejte se na článek, jak vybrat automatický kávovar. Připravila ho přímo značka De’Longhi, která se zaměřila na hlavní součásti kávovarů, jako jsou integrovaný mlýnek na kávu, používaný tlak, možnost napěnění mléka, ale i další funkce.