Vlastní bazén je splněný sen

Přidat na Seznam.cz

V létě nás často provází tropické teploty, a proto Většina majitelů zahrad domů nebo chalup přemýšlí nad pořízením bazénu, ve kterém bychom se mohli osvěžit. Ty zapuštěné jsou většinou náročné na prostor a vstupní investice bývá vysoká. Oblíbeným řešením jsou tak nadzemní bazény.

Nadzemní bazény se stávají stále populárnější variantou, jak si můžeme dopřát osvěžení a zábavu na zahradě či chatě. Jedná se o cenově dostupnou alternativu k tradičním zapuštěným bazénům, která nevyžaduje složité stavební úpravy a jsou navíc vhodné i pro zahrady, kde není možné vybudovat trvalý bazén. V nabídce je široká škála nadzemních bazénů, od nejlevnějších až po luxusní varianty s přídavným vybavením. Cenově výhodné jsou bazény Intex s nafukovacím lemem, kde cena začíná na tisícikoruně s ohledem na rozměry. Montáž je opravdu velmi jednoduchá, zabere necelou půl hodinu. Stačí ji připravit rovné místo a nafouknout horní lem. Poté můžeme napouštět vodu stoupající hladina vody sama bazén postaví a zajistí jeho stabilitu.

Výběr správného bazénu závisí na našem rozpočtu, prostoru a preferencích. Výhodou je nejen příjemná cena, ale také snadná montáž, dlouhá životnost a jednoduchá údržba. Po správné instalaci stačí pravidelně kontrolovat a čistit vodu, dodržovat pokyny k použití chemikálií a odstraňovat nečistoty ze dna bazénu. Pro maximální pohodlí si můžeme pořídit bazénovou filtraci, která udrží vodu čistou a odstraní nečistoty, čímž nám usnadní údržbu. Nadzemní bazény jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi, jelikož jsou menší a bezpečnější než tradiční zapuštěné bazény. Pro maximální bezpečnost dětí lze instalovat schůdky s uzávěrem, který zabrání pádu do vody, případně je možné schůdky v době, kdy bazén nepoužíváme, odebrat úplně.

Koupání ve vlastním bazénu má kromě osvěžení i další výhody. Především nás nemusí zajímat otevírací doba jako na veřejných koupalištích a můžeme ho používat, kdykoliv se nám zachce. Na horké léto se tak můžeme těšit a užívat si každý slunečný den.