Venkovní posezení potřebuje podlahu, nábytek i střechu

Přidat na Seznam.cz

Každé venkovní posezení by mělo mít vhodnou podlahu, nábytek a samozřejmě nesmí chybět ani zastřešení. Ani jedno nemusí být vůbec drahé, takže se nebojte, že vás budování terasy může finančně zcela zruinovat.

Vhodná podlaha

Pokud nechcete posedávat přímo na hlíně, bude dobré vybrat si nějakou formu podlahy. Kandidátů je více. Milovníci přírodních materiálů samozřejmě nedávají dopustit na dřevo, nicméně to má pár nedostatků. Předně je potřeba ho udržovat v dobré kondici speciálními nátěry.

Nechcete-li se něčím takovým zabývat, bude pro vás lepší zvolit si buďto WPC podlahy, případně rovnou beton. WPC vypadá jako dřevo, avšak je daleko odolnější. Beton je pak nejhouževnatější ze všech tří zmíněných surovin, ovšem na druhou stranu nemá valné vizuální vlastnosti.

Nábytek na zahradu

Zahradní nábytek nemusíte řešit skoro vůbec. Stačí vám objednat si pár plastových židlí se stolkem a máte vystaráno. Chcete-li však přeci jen něco okázalejšího, kupte si někde v antikvariátu ratanový nábytek. Vypadá docela k světu a zároveň se na něm skoro vůbec nepodepisují klimatické jevy.

Kvalitní zastřešení

Zastřešit můžete terasu ledasčím. Někomu stačí nepromokavá plachta, jiní chtějí přeci jen něco více. Patříte-li do té druhé kategorie, měli byste se zaměřit hlavně na pergoly, respektive altány. Jedná se o typické zahradní stavby.

Pergoly jsou jednodušší a levnější, zatímco altány mají často i podlahu a zábradlí. A podle toho také stojí. Vhodnou alternativou k oběma zmíněným možnostem mohou být kupříkladu přístřešky na auta. Ty mohou fungovat jak pro parkování, tak i pro občasné zahradní večírky.

U prodejců typu pergola-drevena.cz můžete nakoupit zastřešení přímo na míru, díky čemuž není problém přizpůsobit se s novou konstrukcí jejímu okolí. Výhodné navíc je, že si budete moci složit altán, přístřešek či pergolu sami svépomocí.

Dostanete totiž podrobný návod i veškerý potřebný spojovací materiál. Tato služba je hojně využívaná, jelikož se tak dá docela dobře ušetřit.