Svatba v Chorvatsku? Nezapomenutelný romantický zážitek

Přidat na Seznam.cz

Chorvatsko se poslední dobou stává oblíbenou svatební destinací – a není se čemu divit. Je to země plná historických měst, živé kultury, nabízí pohádkové ostrovy, a hlavně – kdy je lepší atmosféra pro svatbu než při romantickém západu slunce na pláži? Zní to jako sen! Ale ten může být jednoduše skutečností. Svatba v Chorvatsku totiž není nic nedostupného. Proč si tedy neužít svůj jedinečný den zrovna tady a nespojit jej s tou nejromantičtější dovolenou?

Skvělé počasí

Ideální svatba v Chorvatsku jednoduše vyžaduje ideální počasí. V Chorvatsku zažijete spoustu slunečních dní, jelikož má Jadranské pobřeží středomořské klima se suchými léty a deštivými zimami. Nejlepší termíny pro svatbu zde jsou od dubna do října, nicméně červen a září jsou nejvhodnější díky mírnému počasí a také menšímu množství turistů než o letních prázdninách, kdy panují vedra a na každém kroku.

Cenová dostupnost

I doma musíte hledět na rozpočet, pokud tedy nejste ten šťastlivec, že by zrovna váš rozpočet byl neomezený. Vše bude záviset na mnoha faktorech, jako je například region, již zmíněné roční období, počet hostů, váš osobní vkus a další. Chorvatsko je v tomto ohledu stále levnější než mnoho jiných evropských zemí, jako je Velká Británie, Francie nebo Itálie. Samozřejmostí jsou úchvatná a luxusní místa obřadu a hostiny, vynikající kuchyně, úžasné víno a letní vánek! Svatba Chorvatsko je prostě ideální volbou.

Bezpečnost

Chorvatsko je obecně bezpečné, pouliční kriminalita je zde poměrně nízká a násilné trestné činy naprosto vzácné. Cizinci nejsou terčem trestných činů, ale samozřejmě má smysl hlídat si své věci na veřejných místech, zejména na vlakových a autobusových nádražích ve velkých městech. Na západní poměry jsou ale chorvatské ulice v noci relativně bezpečné, a to i ve městech. Chorvatsko je navíc velmi přátelský a otevřený národ, což je další dobrý důvod, proč mít v svatbu v Chorvatsku.

Láká vás také tato romantická myšlenka svatby na pláži?