Střechou uniká ohromné množství tepla. Jak jej udržet uvnitř?

Přidat na Seznam.cz

Výstavba odolné, útulné a bezpečné domácnosti je úplnou vědou, přičemž nesmíte podcenit žádnou sebemenší maličkost. Ať už se bavíme o základech, podlahách, stěnách, stropech či třeba samotné koruně celého projektu, vždy se hodí použít nejmodernější materiály i postupy. Častým kamenem úrazu je právě poslední zmíněná oblast. Jak ji vyřešit elegantně?

Zajistěte si úspory

V područí nejrůznějších novodobých úsporných způsobů vytápění by byla ohromná škoda, kdybyste podcenili správnou izolaci střechy. Přece jen se nejedná o nic příliš drahého, ale v případě špatného provedení neuvěřitelně zvýšíte své výdaje za energie. Z toho důvodu se hodí věnovat dané činnosti poctivou péči a najmout si opravdové odborníky z oboru.

Obzvlášť specifickou kategorií je zateplení plochých střech, které vyžadují naprosto odlišný přístup než jejich klasická šikmá konkurence. Zde je nutné si dávat pozor především na narušení celistvosti pláště, špatné kotvení ploché střechy, korozi klempířských prvků a nevhodné konstrukce. Divili byste se, kolik budov trpí závažnými problémy.

Čím dříve, tím lépe

Pokud jste si všimli jakýchkoliv nepatrných potíží, rozhodně nečekejte a sjednejte nápravu co nejdříve. Každý další týden vás bude stát více peněz nejen na vytápění, ale i na samotné práci na stále více poškozené konstrukci. Na koho vsadit?

Zajímá-li vás izolace plochých střech, obraťte se například na známou a populární společnost EKISYS. Daná firma se ve svém odvětví pohybuje již od roku 1999, přičemž za tu dobu stihla pomoci nepočitatelnému množství majitelů nemovitostí k bezpečnějšímu životu a pořádným úsporám.

Navštivte její internetové stránky pod výše vloženými odkazy a rozhodněte se sami, zdali si chcete dopřát stoprocentní klid i pohodu.