Stabilní, nezávislé a spolehlivé: Takové je investiční zlato

Přidat na Seznam.cz

Češi se začínají obávat o své úspory. Covid připravil o práci mnoho lidí, ovšem spousta odborníků varuje, že ekonomická krize teprve přijde. Lidé se bojí inflace, která loni v ČR dosáhla průměrně 3,2 %, i znehodnocení peněz. Jak se bránit?

Češi na to jdou po svém a ve velkém skupují nemovitosti. Začátkem letošního roku byl rekordní zájem o hypotéky. Nákup bytu na investici ovšem není zrovna nejchytřejší volbou. Proč? Většina lidí nemá našetřené miliony, musí se tedy uvázat ke splácení hypotéky. Navíc si nikdy nemůžete být jistí, zda seženete spolehlivé nájemce. Tohle si samozřejmě většina lidí uvědomuje, jen prostě investici do nemovitosti vnímají jako jedinou možnost. Neznají totiž investiční zlato.

Investiční zlato je příležitostí opravdu pro každého

Domníváte se, že nakoupit zlaté cihly si může dovolit jen málokdo? Budete se divit, ale drobné slitky či zlaté mince se dají pořídit již za pár tisíc korun. Není tedy vůbec nutné disponovat miliony jako v případě nákupu investiční nemovitosti.

Zlato má přitom podobnou vlastnost jako nemovitost. Drží si svou hodnotu, bezpečně ochrání peníze, a navíc je ještě nezávislé na měně! Na rozdíl od nemovitosti ho prodáte kdekoliv a také kdykoliv, čímž se dostáváme k tématu likvidity.

Zlaté mince i slitky jsou vysoce likvidní

Zřejmě vám něco říká známý investiční trojúhelník – výnos, riziko a likvidita. Zlato má vysokou likviditu, prodáte ho snadno a kdekoliv, nízké riziko. Svou hodnotu si drží, jeho cena se neustále zvyšuje. Kde pokulhává, je výnos. Existují možnosti s vyšším výnosem, například akcie, ty ale mají zase jiné nevýhody, zejména vysoké riziko.

Investice do zlata z vás neudělá milionáře, ani to není jejím cílem. Dokáže vaše úspory spolehlivě zabezpečit proti inflaci a znehodnocení měny, což se právě nyní hodí. V nejistých dobách vždy zájem o zlato stoupá.