Špatně spíte? Jste unavení hned, co ráno vstanete? Možná v noci přestáváte dýchat! Začněte se spánkovou terapií

Přidat na Seznam.cz

Pokud ráno vstáváte v horším stavu, než jste šli spát, není to dobré znamení. Využijte uzdravující spánkové terapie a spěte v klidu a bez ranní únavy.

Co je to spánková apnoe a trpíte jí i vy?

Říká vám partner, že často chrápete? Nemůže se kvůli vám v klidu vyspat? Poproste ho, ať vás raději sleduje, když spíte. Může se totiž stát, že v noci přestáváte dýchat a trpíte spánkovou apnoí. 

Syndrom spánkové APNOE je onemocnění patřící mezi poruchy spánku. Je charakterizováno poruchou dýchání a projevuje se zástavou dechu v průběhu spánku. Provází je chrápání a nedostatek kyslíku. Zástavy dechu bývají delší než 10 sekund a bývá jich víc než 10 za hodinu.

Spánkovou apnoi raději nepodceňujte

Příčinou spánkové apnoe je opakované zúžení až uzavření horních dýchacích cest nebo hltanu. Poruchy mají za následek velkou únavou přes den, někdy je doprovází silné bolesti hlavy. U pacientů se navíc zvyšuje riziko cukrovky, obezity, infarktu a cévní mozkové příhody. 

Jak funguje spánková terapie?

Pomocí přístroje je do obličejové masky vháněn vzduch pod tlakem. Na základě toho přístroj pro spánkovou CPAP terapii ukáže, jaký tlak je pro daného pacienta nejlepší, aby se poklesy hladiny kyslíku a zástavy dechu objevovaly co nejméně. Pacient pak doma spí se speciální maskou napojenou na přetlakový přístroj.

Vyberte si ze tří modelů spánkové terapie

Spánková terapie na cesty

Často cestujete, ale špatně spíte? Zkuste novinku z e-shopu SZO.cz, cestovní spánkovou terapii PHILIPS DREAMSTATION GO pro snazší dýchání a pohodlný spánek na cestách.

Nepodceňujte svou ranní únavu a raději si ověřte, zda v noci pravidelně dýcháte.

Pro další informace navštivte specializovaný web www.szo.cz.