S certifikací CE můžete prodávat své výrobky na evropském trhu

Přidat na Seznam.cz

Koronavirová pandemie zasáhla takřka každou oblast podnikání. To však neznamená, že byste nemohli expandovat do zahraničí. Pokud však chcete prodávat produkty na evropském trhu, musíte splnit stanovené podmínky, které vymezuje Evropská unie. V následujících řádcích vám prozradíme, co je to certifikace CE a jak ji můžete získat.

Označení CE je v podstatě zkratka francouzského slovního spojení Conformité Européenne, což v překladu znamená „evropská shoda“. Certifikace CE je ukazatelem toho, že výrobek prodávající se na evropském trhu splnil vymezené testy, a tak se může legálně prodávat nejen v rámci Evropské unie, ale i Evropském hospodářském prostoru.

Proč mít certifikaci CE?

I když prozatím neplánujete expandovat do zahraničí, je dobré získat certifikaci co nejdříve, protože se vám může podnikání natolik rozrůst, že se najednou dostanete i za hranice České republiky. Připraveným patří svět. Výrobek s označením CE se může prodávat v téměř 30 zemích, a tím pádem se dostane k více než 500 milionům spotřebitelů.

Existují určité skupiny produktů, u nichž je certifikace CE povinná. Jedná se například o zdravotnické pomůcky, lanové dráhy, zařízení spalující plynná paliva, měřicí přístroje, zařízení pracující s nízkým napětím, ale třeba i stavební výrobky, výtahy, hračky či rádiové a telekomunikační koncová zařízení.

Jak získat označení CE?

Jestliže tedy hledáte odborníka na certifikace výrobků, obraťte se na certifikační orgán PROFI CERT, který poskytuje vskutku komplexní služby v dané oblasti. Certifikuje výrobky z plastů, PET láhve, ale třeba i kontejnery na odpady a výrobky z kaučuku či gumy, oleje i pohonné hmoty. V případě potřeby vám poskytne kromě jiného konzultaci a přípravu certifikace. Tak neváhejte a vložte důvěru do společnosti, která se dané oblasti věnuje dlouhá léta.