Proč vyrazit na Kanárské ostrovy? Dechberoucí příroda, ideální počasí i nekonečně dlouhé pláže!

Přidat na Seznam.cz

I když je na území České republiky nespočet drahokamů přírody i historie, přeci jen zde není mořské pobřeží a ani stabilní celoroční počasí. Právě proto lidé vyrážejí na Kanárské ostrovy. Není divu, jedná se o nádheru, kterou každý den neuvidíte.

Jakmile vás zaujme dovolená Kanárské ostrovy, už při objednávání zájezdu se budete těšit na všechno, co vás čeká. Jedná se o sopečné souostroví Španělska nacházející se v Atlantském oceánu. Možná jste nevěděli, že na sedmi ostrovech panuje v podstatě věčné jaro.

Lepší dovolená snad neexistuje

V momentu, kdy dorazíte na jeden ze 6 obydlených ostrovů, padnete úžasem. I v zimě si užijete teplotu okolo 21 stupňů Celsia. Dále vás upoutá sopečná krajina a budete mít dojem, že jste v jiném světě. Na každém kroku spatříte překrásné květiny, stromy a zajímavé tvory. Počítejte s tím, že si užijete pozorování delfínů a kytovců, kteří zde našli svou domovinu. Na koupání si nebudete nikdy stěžovat, zdejší vody jsou čisto skvoucí a například na Playa de las Teresitas v Tenerife si užijete písek opatřený ze Sahary. Ale my se teď podíváme na Lanzarote a do Gran Ganaria! Zájezdy Kanárské ostrovy neznají hranice nemožného!

Delikatesní víno, pláže a potápění v moři

Ohňový ostrov neboli Lanzarote se tak nenazývá pro nic za nic. Najdete zde stovky sopek, a proto je zdejší vulkanická krajina pod záštitou UNESCO. Pohledem se potěšíte na jeskyně, sopečné kužely, lávová pole i údolí. Dovolená Lanzarote, Kanárské ostrovy není určena jen pro milovníky přírody. Užijete si koupání v moři, potápění na Isla Graciosa, ochutnáte skvělá vína a vydáte se na papouščí farmu. Bezpochyby vás naláká i dovolená na Kanárských ostrovech, Gran Canaria. V Las Palmas okusíte noční život a zalenošíte si na písečných kobercích, jako jsou Maspalomas, Playa del Inglés či Peurto de Mogán.