Proč utrácet za repasované PC?

Přidat na Seznam.cz

Počítače v současné době nejsou zrovna nejlevnější investicí. Je jasné, že když nové PC potřebujete, moc na výběr nemáte a nějaké si koupit musíte.

Nicméně nikde není řečeno, že se musí za všech okolností jednat o nový model. Třeba ke kancelářské činnosti a občasnému víkendovému hraní vám často bohatě postačí i repasované PC.

Jsou odolnější

Počítače jsou tuze křehké, a tudíž je potřeba s nimi zacházet opatrně. Pokud si však koupíte nějaký repasovaný typ, získáte velice odolnou elektroniku. Tyto typy jsou totiž sestaveny z dílů, co opravdu hodně a dlouho vydrží. Za menší peníze tak získáte vyšší kvalitu, tedy alespoň co se houževnatosti týče.

Snadněji se dají sehnat náhradní díly

V případě nutnosti je výměna jednotlivých komponentů daleko snadnější u repasovaných počítačů. Primárně to platí pro laptopy, ale i mnohá stolní PC je možné takto snadněji opravit. Hlavně, pokud se jednalo o sestavy pocházející přímo od výrobce.

Repasovaný Dell, HP či Lenovo je tak možné díky velkému množství náhradních dílů dát do pořádku i dlouho po výrobě.

Také se na ně vztahuje záruka

Spousta lidí toužících po levném počítači dá nakonec přednost novému modelu, protože chtějí mít platnou záruku. To však dělají kvůli své neznalosti obrovitánskou chybu, jelikož i na repasované počítače se vztahuje záruční doba, i když obvykle o něco kratší.

Stojí mnohem méně

Ceny nových komponentů se mohou měnit každý měsíc. Jednou za to může výbuch sopky, podruhé záplavy. Proto může cena nového PC narůst do nevídaných proporcí. Ovšem ani v ideální době nejde o nic levného. Repasovaná elektronika je daleko levnější, často i několikanásobně.

Nejen počítače

Nejen počítače, ale i telefony mohou být repasované. Vzhledem k ceně některých nejnovějších strojů se stále více lidí uchyluje ke koupi již použitých verzí. Třeba takový repasovaný Apple je k nerozeznání od nového stejného modelu, jen za něj neutratíte tolik.