Proč si nechat terasu profesionálně zastřešit?

Přidat na Seznam.cz

Každý majitel zahrádky svůj pozemek využívá trochu jiným způsobem. Někdo si vybuduje bazén, jiní raději volný prostor využívají k pěstování flóry. Skoro všichni si však na zahrádce postaví terasu. 

Aby však mohla terasa fungovat od jara do podzimu takřka nonstop, musí být správně zastřešená.

Laciné nápady se nikdy nevyplácí

Střecha nad terasou by v první řadě měla mít nějaké profesionální parametry. Proto by ji měl zhotovit někdo, kdo se v tom vyzná. Amatérská práce má samozřejmě také své kouzlo, avšak ne vždy je dostatečně kvalitní.

I přesto vznikají na českých zahrádkách rozličné neprofesionální střechy z plechu či nepromokavých látek, které mají do dokonalosti daleko. Plechové varianty navíc mohou být potenciálně nebezpečné, zvláště během silného větru. Stačí, aby se taková střecha uvolnila a je na problémy zaděláno.

Už jen z toho důvodu je lepší dát přednost profesionálním konstrukcím typu pergola. Ta dokáže poskytnou ochranu proti dešti i slunci.

Jaký si zvolit materiál?

Terasa – zastřešení může být vyrobena z více druhů materiálů. V současnosti jsou velice oblíbené kovy, hlavně tedy hliník. Pergoly z hliníku bývají velice kvalitní, nepotřebují víceméně žádnou údržbu a mohou fungovat skutečně dlouho. Na druhou stranu ne každému chladný kov vyhovuje.

Mnoho lidé dává naopak přednost klasice ve formě dřeva. I to se může pyšnit vysokou odolností. Musí se však v pravidelných intervalech natírat protektivními oleji. Takovou konstrukci bohatě stačí natřít jen dvakrát ročně, a sice na jaře a na podzim.

K pergole se výborně hodí i moderní dřevěný plot. Hlavně modely bez mezer jsou neprůhledné, což zamezí případným zvědavcům pozorovat dění na zahradě. Pro toho, kdo si chce venkovní posezení užívat maximální možnou měrou a zároveň nechce přijít o soukromí, se jedná o výborné řešení.