Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč? 

Přidat na Seznam.cz

Pokud plánujete splnit si životní sen a postavit si moderní rodinný dům, nabízí se vám hned několik možností. Stavba svépomocí je běh na dlouhou trať, a proto se spousta zájemců obrací spíše na realizaci na klíč. Znamená to tedy, že si jen vyberete a navrhnete konkrétní projekt, aby odpovídal vašim potřebám a požadavkům, a potom se jen nastěhujete do hotového. 

Jestliže jsou ve vašem hledáčku domy na klíč Ostrava, je k dispozici spousta společností, která vám takovou službu poskytne. Jednou z nich je právě Wobau, tedy stavební firma Ostrava, jež působí nejen v moravskoslezské metropoli, ale i v blízkém okolí

Co vidíte, to dostanete

V první řadě je nezbytné zmínit, že domy na klíč Havířov, Ostrava a další nemají žádné dodatečné či neočekávané stavební náklady. Všechny jsou totiž zahrnuty v počáteční dokumentaci s pevnou cenou. Zajištěna je tak výmalba vnitřních prostor, pokládka podlahové krytiny, v některých případech i instalace klimatizace a žaluzií. Záleží na konkrétním projektu. 

Cena rodinného domu na klíč zahrnuje také náklady na všechny nezbytné stavební práce na pozemku, na kterém se staví váš nový dům, a to náklady na zemní práce, jako jsou přípojky elektřiny, vody a kanalizace. Pokud si sjednáte stavbu domu, který není na klíč, můžete být potenciálně odpovědní za mnoho těchto dodatečných nákladů jak během procesu výstavby, tak po něm. V případě, že jste s nimi nepočítali, mohou vám rychle udělat díru do rozpočtu. 

Zefektivněný a zjednodušený proces

Rodinné domy na klíč Frýdek-Místek i Ostrava poskytuje jedna stavební firma, takže nemusíte na dílčí práce zařizovat další dodavatele či řemeslníky. Jednáte pouze s jedním stavitelem, a tím se vyhnete nedorozuměním a dalším zbytečným zpožděním a frustracím, které jinak mohou při stavbě domu nastat.

Méně stresu

Při koupi domu na klíč je méně stresu. Je to proto, že stavitel nebo developer se již postará o veškeré potíže se stavbou. Rovněž budete moci přeskočit všechny složité úkony spojené s procesem koupě nebo výstavby domu, jako jsou odhady a inspekce. To znamená, že budete mít mnohem méně starostí, takže se budete moci věnovat jiným věcem, které vás v životě baví.