Proč se vyplatí mít kolem domu pořádný plot

Přidat na Seznam.cz

Vypadá to jako banalita. Každý dům přece má plot! No, zdaleka určitě ne každý, přitom je to chyba. Plot nám pomáhá vytvořit naši vlastní identitu, ztotožnit se s naším domem, mít ho pod kontrolou, chránit ho. Plot je zodpovědný také za pocit bezpečí. Bez oplocení si můžete připadat na ráně a napospas nekalým živlům. Plot je třeba vybírat podle vašich preferencí, jaká kritéria má vlastně splňovat. Je libo plot ochranný, který nepustí vaše malé děti na silnici, vašeho mazlíčka pod kola auta a vám dodá pocit bezpečí, že se o vaše blízké, vaše soukromí ani majetek nemusíte bát? Nebo byste raději vsadili na okrasný plot, který dodá vašemu domu ten správný vzhled? Možná můžete mít obojí.

Jak na to

Pořiďte si kolem domu betonový plot. Ano, čtete správně – betonový. Možná vám to nepřipadá jako ideál krásy, když si ho však v klidu prohlédnete, zjistíte, že má velký potenciál. Materiál je sice poněkud těžkopádný, je však použit do forem a odlit do přívětivého tvaru a dekoru. Betonové ploty se skládají z plotových dílců a sloupků. Ty mohou nést nejrůznější dekor i barvu, nejčastěji jde o dekory štípaného kamene a cihliček. K dispozici je však dekorů celá řada, stačí si vybrat ten nejvhodnější. Velmi populární jsou lamely, které vytváří ne zcela neprůhledný plot. Lamelový plot se potom hodí skvěle k moderním domům v minimalistickém stylu.

Co se týká barev, i zde máte hned několik možností. Vyberte si podle vašeho vkusu a nezapomeňte do rozhodovacího procesu zahrnout i barvu a styl domu, aby s plotem tvořily dohromady harmonický celek. Nejste si jisti výběrem? Vyzkoušejte on-line nástroj pro vizualizaci. Nakonfigurujte vybraný plot a nechte jej zobrazit kolem vzorového domu. Porovnejte několik variant a vyberte si tu nejvhodnější. Neváhejte nás kontaktovat a objednejte si u nás plot i s montáží. Dodáme vám kompletní plot na klíč.