Pro ochranu domácnosti je střelná zbraň ideální

Přidat na Seznam.cz

Mít dnes doma schovanou střelnou zbraň není ničím neobvyklým. Spousta Čechů zatoužila vlastnit něco, díky čemuž mohou ochránit život svůj i svých milovaných.

A na rozdíl třeba od hokejky nebo baseballové pálky je střelná zbraň velice efektivní, i co se odstrašujícího efektu týče.

Jen se zbrojním průkazem

Pokud máte pocit, že byste se cítili více v bezpečí, kdybyste měli doma nějakou šikovnou pistoli, jděte si nejprve vyřídit zbrojní průkaz. Nejedná se sice o kdovíjakou procházku růžovou zahradou a chvíli to trvá, nicméně jinak legálně funkční střelnou zbraň nezískáte. Alespoň tedy u nás ne.

A nakupovat zbraně pokoutně někde v zapadlé uličce je dobrým způsobem, jak se dostat do kriminálu. Pro své vlastní dobro to raději nezkoušejte.

Alternativou, pro kterou není vlastnictví zbrojního průkazu potřeba, pak mohou být luky a kuše, případně kvalitní nože. Ovšem, než natáhnete tětivu nebo se zvládnete přiblížit s ostřím dostatečně blízko k protivníkovi, může být už pozdě. Nad střelné prachové zbraně prostě není.

Vhodný obchod

Legální prodej zbraní může u nás probíhat pouze ve specializovaných prodejnách, kde lze obvykle nakoupit rovněž i střelivo, případně věci na outdoor.

Nemáte-li touhu lovit nebo trávit všechny volné chvíle na střelnici, bohatě byste si měli vystačit s menší střelnou zbraní typu pistole, případně revolver. Co se velikosti či hmotnosti týče, mezi oběma typy zbraní nejsou příliš velké rozdíly. Ten největší tkví hlavně v zásobníku.

Pistole či revolver?

Zatímco pistole ho mají zasouvací a vleze se do něj obvykle deset nábojů, revolver má pouze bubínek, který ve většině případů pojme nábojů pouze pět.

Nicméně revolvery se kvůli střelivu příliš nezasekávají, a když ano, je možné z nich střílet dál. Zaseklý náboj v zásobníku pistole v podstatě znemožní zbraň v daný moment užívat. Je tedy jen na vás, kterému řešení dáváte přednost. Obě možnosti mají své klady i zápory.