Plánujete už dovolenou v Chorvatsku? Víte, kam vyrazit?

Přidat na Seznam.cz

Chorvatsko je rozmanitá země plná půvabných historických měst, majestátních hor, dramatické krajiny, modrého Jaderského moře, úžasných vodopádů, nádherných národních parků a lákavé historie.

Každý z tamních regionů je svým způsobem jedinečný a nabízí různé možnosti vyžití pro celou rodinu. Předtím, než si objednáte ubytování v Chorvatsku, podívejte se na stručný přehled jednotlivých regionů, jejich charakteristiku a zajímavosti.

Istrie a Rijeka

Nejnavštěvovanějším regionem Chorvatska je jednoznačně Istrie, poloostrov ve tvaru srdce ležící v severní části.

Istrie je kopcovitá a čekají na vás půvabná městečka na vrcholcích kopců, barevná pobřežní města, skalnaté pobřeží, vinice a olivové háje. Istrie je především skvělým místem pro gurmány. Spousta návštěvníků ji přirovnávají k Toskánsku.

Dalmatské pobřeží

Dalmatské pobřeží se táhne od Zadaru na severu až po poloostrov Pelješac na jihu. Dalmácie, to jsou především drsné hory, oblázkové pláže, skryté zátoky a zálivy, dramatická krajina, tisíce ostrovů, památky světového dědictví UNESCO (5 ze 7 v zemi se nachází právě v Dalmácii), národní parky (4 z 8 jsou na dalmatském pobřeží) a starobylá města.

Chorvatské ostrovy

Samozřejmě je nezbytné zmínit i tisíce ostrovů, ostrůvků a útesů, ovšem jen malá část z nich je obydlená. Navíc, když si představíte chorvatské ostrovy, tak jsou charakteristické malými vesničkami, rybářskými loděmi, nádhernými odlehlými plážemi, terasovitými vinicemi, ovcemi a kozami pasoucími se na loukách, čerstvou zeleninu a super chutným ovocem.

Ale každý ostrov je i světem sám pro sebe. Jinými slovy, některé ostrovy nabízejí velmi pohodovou atmosféru, některé jsou ideálními rodinnými destinacemi, jiné lákají mladé a neklidné.

Jaký ostrov v Chorvatsku je nejlepší navštívit, záleží hodně na vašem stylu cestování a na tom, po čem toužíte. Stačí se podívat na nabídku lokalit na Hrvatska.net, kde si rovnou objednáte ubytování.

Dubrovnická riviéra

Nejjižnější část Chorvatska, Dubrovnická riviéra, se táhne od poloostrova Pelješac až po Konavle jižně od Dubrovníku.

Dubrovnická riviéra na vás dýchne svou ojedinělou historií a kulturou, dále na vás čekají solné pánve, nádherná architektura, zachovalé pobřeží, vinice, citrusové a pomerančové sady, malebné cesty, čerstvé mořské plody a krásné pláže.