Perlové šperky nikdy nezestárnou

Přidat na Seznam.cz

Chcete klenot, který se hodí ke všemu? Je nadčasový, stále trendy? Komponent v podobě perly nikdy nezklame. Elegantní kousek, vzácný, takže se může dědit z generace na generaci.

Krásné stříbrné náušnice s visací perlou

Samozřejmě záleží na kvalitě perly, většinou jde však o cenově dostupnější artikly, než jak je tomu u diamantů. Pravá perla se rodí ve schránce mlže, kam vnikne cizí tělísko. Může to být písek. A mlž se začne bránit tím, že produkuje perleťovou hmotu, ta obalí třeba ono zrno písku a vznikne perla. Vždy jen jedna, proto jsou velmi vzácné. Dnes většina perel, které si můžete koupit, pochází přímo ze speciálních chovů. Na kvalitě to nic nemění, vznikají stejně jako perly v přírodě, jen se jim dopomůže tak, že se cizí těleso do schránky vloží samo. Největšími producenty perel jsou asijské země jako Čína, Japonsko, Tahiti nebo Vietnam. Z perly pak vzniká spousta klenotů, nejčastěji se někam vsazují, aby vynikla jejich krása. Můžete si pořídit stříbrné náušnice s visací perlou, okouzlující prsten nebo jemný náhrdelník.

Jemný náhrdelník s perlou – jak vzniká?

Šperků může být celá řada. Liší se nejen zpracováním, ale i vzhled perel je mění. Perel je totiž několik druhů. Jsou různě velké, například perly Akoya jsou velké asi 5 až 9 mm a jejich barva je krémová, růžová, stříbrná i dozelena. Populární jsou tahitské perly, které jsou produkovány zvláštním typem ústřic s černými okraji. Je najdeme ve Francouzské Polynésii a jejich výskyt je vzácný. Když se z nich dělá pouhý náhrdelník, musí se probrat stovky perel, aby se našly barevně stejné. Existují i perly bílé, žluté, žlutooranžové nebo modré, někdy mají i růžový, zelený či modrý nádech. A mají i různé tvary, ne vždy jde o kulatý vzhled. Právě jinakost činí každou perlu jedinečnou a vzácnou.