Pánové, odhalte superschopnosti svého těla díky kotvičníku

Přidat na Seznam.cz

Podezíráte souseda, že odhalil tajemství superhrdinů? Anebo si jen pořídil kvalitní doplňky stravy, které mu i ve vyšším věku umožňují dosahovat takových výkonů, o kterých si může nechat zdát i jeho o desetileté mladší souputník? Možná, že jeho tajemství spočívá v konzumaci rostlinných produktů, které si můžete pořídit i vy.

Kotvičník navrací mužům sílu i sebevědomí

Díky vysokému obsahu saponinů a flavonoidů vykazuje kotvičník mnoho pozitivních účinků na ženský i mužský organismus. V případě silnějšího pohlaví je ale synonymem síly, nárůstu hladiny testosteronu a obnovy sil i ve vyšším věku. Mezi jeho účinky u mužů patří především:

· Zvýšení nejen sexuální výdrže a kondice.

· Urychlení nárůstu svalové hmoty.

· Stimulace libida a zvýšení plodnosti.

· Eliminace poruch erekce a potíží spojených s prostatou.

· Urychlení hubnutí a prevence ukládání cholesterolu.

· Snížení krevního tlaku a odstranění bolestí hlavy.

· Utlumení kašle.

· Lepší vyrovnání se s depresemi a stresem zejména v zimním období roku.

Kde kotvičník seženete?

Samozřejmě si ho můžete vypěstovat sami doma. Stačí mít jen předchozí znalosti toho, jak pěstovat bylinky. Kotvičník není náročný a přežije i mrazy. Mnohem vyšší účinky ale bude mít kotvičník pocházející z teplejších oblastí, kde má možnost vstřebat více účinných látek. Mezi nejkvalitnější kotvičník, který u nás můžete sehnat, patří ten z Bulharska. Původ kotvičníku ale můžeme vysledovat až v daleké Číně a Japonsku, odkud se díky svým účinkům rozšířil do Evropy, Austrálie a Afriky. Kotvičník se cíleně pěstuje pro potřeby farmaceutického průmyslu. Takto produkovaný kotvičník obsahuje deklarované množství aktivních látek a je určen jak pro běžné lidi, tak pro sportovce. Jde o poměrně drobnou plazivou rostlinu se žlutými květy a plody na první pohled připomínajícími ježka.

Ajurvédou prověřené rostliny

Kotvičník je znám již odpradávna, patří dokonce k rostlinám, s nimiž pracuje tradiční čínské lidové léčitelství či indická Ajurvéda. Kromě kotvičníku je významnou rostlinou Ajurvédy také ašvaganda. Ta vykazuje podobné účinky, je ale v našich končinách hůře pěstovatelná. Neodolává totiž mrazům a nepřežije tedy naši zimu. Kotvičník i ašvagandu si nejsnáze pořídíte ve formě potravinových doplňků v plněných kapslích. Konzumovat ale můžete také prášek z těchto rostlin, který jednoduše rozmícháte ve vodě nebo přidáte do kaše či jogurtu. Před prvním použitím těchto preparátů si pečlivě prostudujte doporučené denní dávkování a dodržujte jej. Při jeho překročení se účinky neznásobí, spíše si zbytečně navodíte nežádoucí stavy.