Originální šperky, které bude každý obdivovat 

Přidat na Seznam.cz

Jedinečný klenot, který nemá jen tak někdo, ten vždy vynikne. Nemusíte za něj platit desetitisíce, přesto se stane investičním kouskem ve vaší šperkovnici. Co takhle perly nebo jedinečný náramek se symbolikou strom života? 

Krásný perlový náramek vám vydělá

Perly jsou decentní, elegantní, hodí se ke všemu a nikdy nevyjdou z módy. Navíc mají i nosnou hodnotu. Nemusí jít o diamant, abyste měli doma poklad, jen si vezměte, jaké památky máte třeba po babičce. Perly jsou vkusné a decentní, takže se hodí skoro ke všemu. Perel je navíc mnoho, liší se třeba odstíny. Klasikou jsou bílé perličky v mnoha koloritech, od sněhové bílé až po krémovou. Najdete však i specifické druhy jako růžové, černé, modré, zelenkavé a další perly. Záleží i na tom, kde se perly těží. Známé jsou Akoya z Číny, Vietnamu nebo Japonska. Mají velikost 5 až 9 mm a jejich barva je různá. Populární jsou rovněž tahitské perly, jež pochází z ústřic s černými okraji. Perly jsou výjimečné tím, že jde o specifický produkt. Vznikají tak, že do schránky mlže vnikne cizí tělísko (např. písek), mlž se začne bránit tím, že vyprodukuje perleťovou hmotu, ta obalí zrnko písku a vznikne perla. Nejde tak o kámen, ale jedinečný útvar. Z něj se vyrábí prsteny, náhrdelníky, náramky i náušnice perla zdobí. 

Náramek strom života

Další unikát, který má i léčivé účinky. Náramek strom života je zhotovený z křišťálu, což je univerzální skvost, jenž se díky své čirosti hodí snad ke všemu. Křišťál je navíc nerost, který zesiluje energii, pohlcuje negativa, uvolňuje a uvádí duši do harmonie. Také tiší bolesti zubů a celkově podporuje imunitu. Proč ale náramek strom života? Zdobí jej podoba stromu života ve stříbrné barvě. Motiv symbolizuje stvoření, život jako takový, udržuje stabilitu. Nositele ochrání před zlem, přinese klid a lásku. Kde jej najít? Mrkněte na stránky Tiniana, kde je velký výběr i perlových a dalších skvostů.